Cris Cyborg vs. Amanda Nunes planowane podczas UFC 224

MMA Fight Night Live

Pojedynek dwóch mistrzyń organizacji UFC planowany na galę UFC 224.

Pojedynek pomiędzy mistrzynią kategorii koguciej, Amandą Nunes (15-4) oraz mistrzynią kategorii piórkowej Cris Cyborg (19-1, 1NC), planowany podczas gali UFC 224, która ma odbyć się 26 maja w Brazylii. Stawką pojedynku ma być pas kategorii piórkowej kobiet. Organizacja UFC na razie nie potwierdziła oficjalnie tego pojedynku.

Cris Cyborg to aktualna mistrzyni UFC w kategorii piórkowej. W organizacji UFC występuje od 2016 roku, wygrywając cztery pojedynki z rzędu. W ostatnim pojedynku, który odbył się podczas gali UFC 219, Brazylijka obroniła swój mistrzowski pas, pokonując przez jednogłośną decyzję, Holly Holm. Przed występami w UFC, była mistrzynią organizacji Strikeforce oraz Invicta FC. Spośród 19 wygranych pojedynków, aż 16 z nich to zwycięstwa przez nokaut.

Amanda Nunes jest mistrzynią kategorii koguciej od 2016 roku. Brazylijka dwukrotnie obroniła swój mistrzowski pas, pokonując Rondę Rousey oraz Valentinę Shevchenko. Ostatnią walkę w Oktagonie UFC przegrała z Cat Zingano w 2014 roku. W swojej karierze wygrywała m.in. z Germaine de Randamie oraz Mieshą Tate.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.