Cris Cyborg przerwała negocjacje z UFC w sprawie walki z Holly Holm

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Po długich oczekiwaniach na pojedynek o tytuł wagi piórkowej między mistrzynią Cris Justino i Holly Holm wszystko szło dobrze w ostatnim czasie aż do dzisiaj kiedy Justino ogłosiła zerwanie rozmów z UFC.

Po wygranej walce z Tonyą Evinger na gali UFC 214 i zdobyciu tytułu wagi piórkowej na który Cris Justino tak długo czekała, pojawiło się pytanie z kim Brazylijka stoczy swoją kolejną walkę. Cyborg od dawna chciała się zmierzyć z byłą mistrzynią wagi koguciej Holly Holm i mocno promowała tę walkę. Holm również wyraziła gotowość do stoczenia tego pojedynku, który mógłby się odbyć na gali UFC 219. Pozostała więc już tylko kwestia dogadania się w tej sprawie z UFC i dopięcie sprawy podpisaniem kontraktu na walkę.

Niestety nie jest tak pięknie jak mogłoby się wydawać, ponieważ Cris Cyborg i jej team odwołali negocjacje i kolejne spotkanie z przedstawicielami UFC mające przypieczętować umowę na walkę. Według Justino, UFC zaoferowało jej jeszcze mniej pieniędzy niż za walkę o pas z Tonyą Evinger.

„Moje spotkanie z UFC w przyszłym tygodniu zostało odwołane. Oni chcieli mi zapłacić mniej za walkę z Holly Holm niż za pojedynek z Tonyą Evinger.”

Na pytanie, czy walka również będzie odwołana, Cris Cyborg odpowiedziała:

„Będę trenowała jeszcze ciężej niż przed jakąkolwiek inną walką i powierzę tę sprawę Bogu.”

Gdyby kwestia dotyczyła rywalki dla Cris Cyborg, to jest jeszcze opcja walki z mistrzynią wagi piórkowej Invicta FC Megan Anderson z którą Justino miała walczyć, ale wycofała się z walki z powodu problemów osobistych. Jeśli jednak problem leży w zbyt niskiej gaży dla zawodniczki, to rozwiązanie problemu może być znacznie trudniejsze. Miejmy jednak nadzieję, że obydwu stronom uda się dojść do porozumienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *