Cris Cyborg nie jest już zainteresowana zejściem do wagi koguciej

TJ De Santis/Sherdog
TJ De Santis/Sherdog

Okazuje się, że raczej nie zobaczymy Cris „Cyborg” Justino w wadze koguciej, bo według niej nie musi i nie chce już schodzić do tej wagi.

Jakiś czas temu Cris była bardzo zdeterminowana, by zejść do wagi koguciej, aby zawalczyć w tej wadze nie raz, nie dwa, a trzy razy, aby nie pozostawić żadnych wątpliwości kto jest najlepszy i wysłać Rondę Rousey na emeryturę.

„Pierwszym krokiem miało być zdobycie pasa Invicta FC, potem zlanie twojej dupy, a następnie ponowne zlanie twojej dupy, by świat dowiedział się, że to nie był przypadek.”

Mimo tych gróźb, „Cyborg” nigdy nie zeszła do wagi 135 funtów, a nawet nie osiągnęła 140 funtów mimo tego, że chwaliła się, że zejdzie do tej wagi.

Justino miała na minionej gali Invicta FC 15 walczyć w kategorii catchweight 140 funtów z Cindy Dandois, ale Holly Holm i jej zwycięstwo z Rondą Rousey chyba na dobre przekreśliło plany zorganizowania walki Rousey vs Cyborg. Wydaje się, że Cris pozostanie w dywizji piórkowej.

Cris Cyborg oznajmiła, że od teraz wszystkie przyszłe kandydatki do walki z nią będą musiały przejść do jej kategorii albo ewentualnie spotkają się połowie.

„Nigdy więcej 135 funtów. Super walka? Tak, uważam, że to jest w porządku. Ktoś może pójść lekko w górę, a ja trochę w dół.”

Po części ta decyzja jest spowodowana tym, że USADA wprowadziła zakaz stosowania nawadniania kroplówkami podczas zbijania wagi, ale porażka Rondy Rousey też miała na to duży wpływ.

Swego czasu Cristiane Justino była uważana za najlepszą zawodniczkę MMA aż do czasu pojawienia się w Strikeforce pewnej zawodniczki, której stylem bazowym jest Judo i która zaczęła poddawać wszystkie swoje rywalki przez dźwignie na łokieć. Super walka między Cyborg i Rousey była zestawiana od zwycięstwa Rondy z mistrzynią Mieshą Tate w 2012 roku.

W związku z tym, że Ronda Rousey nie zawalczy w najbliższym czasie rewanżu z Holly Holm, to istnieje możliwość, że aktualna mistrzyni wagi koguciej zechce stoczyć pojedynek z Cris Cyborg w catchweight.

„Mogłabym zawalczyć w wadze 140 funtów. Jestem mistrzynią wagi piórkowej więc czemu miałabym schodzić do niższej kategorii? Oczywiście chcę, aby walki podobały się fanom, ale nie chcę robić czegoś przez co moje życie stanie się okropne.”

Cris Cyborg wygrała tej nocy z Darią Ibragimovą na gali Invicta FC 15 i obroniła tytuł wagi piórkowej przedłużając tym samym serię zwycięstw w MMA i nadal pozostając niepokonaną od 10 lat.

One thought on “Cris Cyborg nie jest już zainteresowana zejściem do wagi koguciej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *