Cris Cyborg jest coraz bardziej sfrustrowana tym, że UFC nie może znaleźć dla niej przeciwniczki

Josh Hedges/Zuffa LLC/Getty Images

Za kilka dni minie osiem miesięcy od ostatniej walki Cris Cyborg Justino i Brazylijka zaczyna być już coraz bardziej poirytowana tym, że UFC nie może znaleźć dla niej przeciwniczki.

Jak dotąd Justino stoczyła dla UFC dwie walki pokonując przez TKO Leslie Smith na UFC 198, a następnie Linę Lansberg również przez TKO na UFC Fight Night 95. Kilka miesięcy po ostatniej walce, Cyborg została zgłoszona przez USADA za naruszenie polityki antydopingowej za co została zawieszona. Sprawa została jednak zakończona dla niej pomyślnie, ponieważ w lutym zaakceptowano stosowanie przez nią pewnych leków, a zawieszenie anulowano.

Od tamtego czasu dużo zastanawiano się nad tym, kiedy i z kim zmierzy się w kolejnej walce Justino i zarówno ona jak i fani wskazali na pierwszą mistrzynię dywizji piórkowej Germaine de Randamie. Chociaż Cris Cyborg zestawiono na kartę walk gali UFC 214, to pojedynku z de Randamie nigdy oficjalnie nie ogłoszono. Dodatkowo w związku z informacjami o problemach osobistych GDR pojawiły się plotki o zwakowaniu przez nią tytułu.

Cris Cyborg omówiła swoją aktualną sytuację w UFC w rozmowie z Brendanem Schaubem.

— Chcę walczyć najszybciej jak to możliwe po tym jak uregulowały się sprawy z USADA, a w lipcu minie 10 miesięcy od mojej ostatniej wizyty w klatce. Ja naprawdę proszę o walki, prosiłam o walki w Brazylii, w Singapurze, w Teksasie i nic z tego nie wyszło. Oni unikają zestawiana walk dla mnie, a ja nigdy nie odmawiałam walk. Ludzie śledzący moją karierę wiedzą, że nigdy nie odmawiam walk. Jestem gotowa, trenuję zawsze, by być gotowa. Zgodziłam się na walkę z Holly Holm w Brazylii i nie mówiąc nic ona ją odrzuciła, ponieważ nie akceptuje walki ze mną. Zgodziłam się na pojedynek z GDR zanim ona walczyła z Holly Holm, ale poprosiłam o miesiąc czasu, abym mogła dojść do zdrowia przed tą walką. Nie wiem co się dzieje, ja naprawdę chcę wkrótce stoczyć walkę.

Sytuacja Cris Cyborg faktycznie nie jest zbyt ciekawa, ponieważ wciąż nic nie wiadomo o tym, czy Germaine de Randamie będzie w stanie walczyć, czy zrzeknie się pasa oraz czy UFC szuka dla Brazylijki innej rywalki. Mówiło się jeszcze o aktualnej mistrzyni dywizji piórkowej Invicta FC Megan Anderson, ale sama zawodniczka stwierdziła, że UFC nie rozmawiało z nią na ten temat.

3 thoughts on “Cris Cyborg jest coraz bardziej sfrustrowana tym, że UFC nie może znaleźć dla niej przeciwniczki

  1. Cyborg powinna dostać Ronde z 2 powodów:
    1)o tej walce tyle sie gadało od tylu lat, że wypadało by ją doprowadzić do skutku
    2)Cyborg za te jazdy w UFC i wstrzymanie w zawieszeniu zasluguje na dobra kase jaką własnie by dała jej walka z Ronda

    Dodam od siebie , że dobrze by zrobił Rondzie jeszcze jeden łomot bo jej arogancja aż jest niesmaczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *