12-letnia Momo poddaje 24-letnią Momoko Yamazaki na gali DEEP Jewels 16

Deep Jewels

Podczas sobotniej gali DEEP Jewels 16 swoją pierwszą walkę w MMA stoczyła 12-letnia Momo, która zmierzyła się z dwa razy starszą od siebie Momoko Yamazaki (2-4).

Należy dodać, że była to walka amatorska i obydwie zawodniczki walczyły w ochraniaczach na głowę i golenie. Walka ta odbyła się w kategorii „minimumweight” 95 funtów (43 kg). 12-letniej Momo nie zajęło zbyt wiele czasu, aby wygrać ten pojedynek, ponieważ w trzeciej minucie walki założyła duszenie zza pleców kończące walkę.

Przed tym pojedynkiem Momoko Yamazaki spotkała się z krytyką dotyczącą tego, że podejmuje walkę z dzieckiem na co starała się odpowiedzieć:

— Będę walczyć na zasadach amatorskich. Ponieważ ostatnią walkę musiałam odwołać z powodu kontuzji, chcę być ostrożna, aby nie doznać tym razem kolejnej kontuzji. Kiedy szukasz rywalki w swojej kategorii (śmiech), to uśmiech wędruje do uczennicy szkoły średniej (stopień niższy –  12-15 lat). Rozmiar ciała nie zmienia się. (…) Myślę, że ona jest dosyć silnym dzieckiem, więc pokonam ją bez litości. Dziękuję za wasze wsparcie!

Jak się okazało, to młodziutka Momo nie okazała litości swojej starszej przeciwniczce i to ona wyszła zwycięsko z tego pojedynku, co dla wielu było sporym zaskoczeniem.

6 thoughts on “12-letnia Momo poddaje 24-letnią Momoko Yamazaki na gali DEEP Jewels 16

  1. A co jest złego w tym, że dziecko trenuje MMA? Przecież MMA to połączenie sztuk/sportów walki jak np. BJJ i Kickboxing. Jaka jest różnica w tym, że dziecko zapiszemy już od 6-7 lat na Judo, Karate itp. a tym, że 12-latka trenuje MMA?

    Poza tym, walka ta była na zasadach amatorskich i obydwie zawodniczki miały ochraniacze na głowę i nogi.

  2. Yoshi ale ona ma 12 lat masz dzieci ,pozwolił byś swojemu dziecku na walkę w tym wieku przecież ona jest narażona na uderzenia w głowę mimo ochraniaczy.Urazy głowy są szczególnie groźne w tym wieku jeszcze z 24 letnią przeciwniczką jeśli nie widzisz nic złego coś z tobą nie dobrze pozdrawiam.Nie mam nic przeciwko mma u dzieci ale na poziomie treningów nie walk z dorosłymi

  3. Chyba trochę dramatyzujesz 🙂 Dziewczyna zapewne już w młodszym wieku miała do czynienia ze sztukami walki. W każdym sporcie jest jakieś ryzyko. Zresztą to była jej pierwsza walka amatorska i ją wygrała nie męcząc się za bardzo więc nie widzę problemu. Wolałbym wysłać swoje dziecko na MMA niż gdyby miało siedzieć całymi dniami przed TV lub komputerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *