Cris „Cyborg” chce zunifikować pasy Invicta FC przed walką z Germaine de Randamie

Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images / Invicta FC

UFC minionej nocy zyskało nową mistrzynię nowej kategorii piórkowej, którą została Germaine de Randamie.

Na gali UFC 208, de Randamie pokonała przez niejednogłośną decyzję byłą mistrzynię wagi koguciej Holly Holm. Tym samym Holenderka została pierwszą mistrzynią dywizji piórkowej i dołączyła do grona najlepszych tej organizacji.

Zawodniczką, którą najbardziej interesowała ta walka jest oczywiście jedyna mistrzyni wagi piórkowej nieistniejącej już organizacji Strikeforce i obecna mistrzyni Invicta FC Cris „Cyborg” Justino. Według szefa organizacji Dana White’a to Justino zmierzy się w kolejnej walce o pas z de Randamie, ale zanim do tego dojdzie, „The Iron Lady” będzie chciała zrobić sobie przerwę na czas wyleczenia kontuzji o czym powiedziała Joe Roganowi w wywiadzie zaraz po walce.

W związku z przerwą de Randamie od rywalizacji, Cris Cyborg chce w tym czasie stoczyć walkę unifikacyjną z tymczasową mistrzynią wagi piórkowej Invicta FC Megan Anderson.

W styczniu Megan Anderson pokonała Charmaine Tweet w walce, której stawką był tymczasowy tytuł. Kiedy tylko Cris Justino zostanie dopuszczona do rywalizacji przez USADA, najpierw będzie chciała zunifikować pasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *