Conor McGregor ukarany za swój wybryk na gali Bellator 187. Został usunięty z karty walk UFC 219

Brandon Magnus/Zuffa LLC

Conor McGregor został skreślony z karty walk gali UFC 219 i planowanego choć nieoficjalnego zestawienia z Tonym Fergusonem za swój wybryk na gali Bellator 187.

Przypomnijmy, Conor McGregor był obecny na gali Bellator 187 na której walkę miał jego kolega klubowy Charlie Ward. Po wygraniu walki przez Warda, McGregor wbiegł do klatki, aby mu pogratulować. Problem w tym, że mistrz wagi lekkiej UFC nie był w narożniku Warda i nie miał prawa wchodzić do klatki. W związku z tym sędzia Marc Goddard chciał wyprosić McGregora z klatki, ale Irlandczyk zaczął zachowywać się bardzo agresywnie popychając Goddarda i krzycząc na niego. To nie wszystko, ponieważ kiedy McGregor wskoczył na klatkę i inny członek komisji chciał go z niej ściągnąć, został uderzony w twarz przez McGregora.


Komisarz Association of Boxing Commissions Mike Mazzulli, który miał za zadanie nadzorować galę Bellator 187 w 3Arena w stolicy Irlandii Dublinie stwierdził w programie The MMA Hour, że UFC osobiście poinformowało go o karze, którą ma nałożyć na Conora McGregora.

„Najważniejsze jest to, że [McGregor] zachował się nieprofesjonalne oraz okazał brak szacunku, co jest nie do przyjęcia w moich oczach w jakiejkolwiek sytuacji. Nie obchodzi mnie, czy ktoś inny skakał w klatce, nie robimy tego jako profesjonalista. McGregor nie jest większy niż MMA. Kierownictwo UFC skontaktowało się ze mną w ciągu dwóch godzin po tym, co się wydarzyło.”

Według Mazzulliego, UFC zdecydowało o usunięciu McGregora z karty walk gali UFC 219 zaplanowanej na 30 grudnia. Nieoficjalnie lecz bardzo prawdopodobnie na tej gali Conor McGregor miał bronić tytułu w walce z tymczasowym mistrzem Tonym Fergusonem.

„W zasadzie powiedzieli mi, że jest to całkowicie nie do przyjęcia w ich oczach i będą coś z tym robić. Poinformowali mnie, że [McGregor] miał być obecny na karcie 30 grudnia, ale został już z niej skreślony.”

Jeśli ta informacja okaże się prawdziwa, oczekiwana przez wszystkich pierwsza obrona mistrzowskiego tytułu wagi lekkiej Conora McGregora zostanie w najlepszym przypadku odłożona do przyszłego roku.

7 thoughts on “Conor McGregor ukarany za swój wybryk na gali Bellator 187. Został usunięty z karty walk UFC 219

  1. Zgadzam się!To jest klasyczne przeciąganie gumy bo wcześniej to boksował teraz go zdjęli a za chwilę okaże się,że następna gala będzie miała rekordową oglądalność bo co najmniej 70% widowni będzie chciała zobaczyć jak Tony obije „ryja” dla McGregora! I tak się właśnie zarabia pieniążki w Stanach…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *