Conor McGregor kolejny raz podnosi ciśnienie włodarzom UFC mając zamiar pominąć niektóre spotkania z mediami i konferencje

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Takie działania byłego mistrza wagi piórkowej i lekkiej Conora McGregora są nam wszystkim dobrze znane, ale organizacji UFC nie jest do śmiechu, kiedy w grę wchodzi pojedynek o pas z mistrzem Khabibem Nurmagomedovem.

UFC jest podobno niezadowolone z planowanego przez McGregora pominięcia niektórych spotkań z mediami i konferencji prasowych mających za zadanie promocję gali UFC 229. Należy też dodać, że uczestnictwo w takich spotkaniach z mediami i konferencjach należą do obowiązków zawodników UFC.

McGregor, były mistrz wagi lekkiej i piórkowej, przygotowuje się do swojego październikowego powrotu przeciwko obecnemu posiadaczowi tytułu 155 funtów Khabibowi Nurmagomedovowi w headlighteru UFC 229. W przeciwieństwie do poprzednich hitowych walk z udziałem McGregora, niewiele ponad miesiąc od pojedynku z Nurmagomedovem, pojawia się stosunkowo niewiele materiałów promocyjnych potencjalnie największej walki w historii UFC.

Według raportu Dave’a Meltzera z Wrestling Observer, McGregor nie zgodził się na zbyt wiele spotkań z mediami przed walką o tytuł. Ze względu na to jak wielką gwiazdą UFC jest Conor McGregor i to, jakie pieniądze generuje dla organizacji, UFC z pewnością nie będzie go za to karać.

„Jednym z powodów, dla których nie spotkałeś się z żadnymi wywiadami, jest fakt, że McGregor nie zgodził się na nic. Nie ma zaplanowanych konferencji prasowych, ponieważ McGregor w tym momencie nie wyraził na nie zgody. W UFC panuje wielka frustracja z powodu postawy McGregora, ale w końcu on również ma wpływ na organizację, a sprzedaż biletów i wyniki na rynku wtórnym pozwalają mu na wywieranie wpływu.”

Według Meltzera, w najlepszym interesie Irlandczyka powinno być promowanie walki z Nurmagomedovem w pełnym zakresie. To powiedziawszy, powodem, dla którego McGregor był do tej pory raczej spokojny przed swoją pierwszą walką MMA od listopada 2016 r., może być fakt, że pojedynek z Nurmagomedovem będzie prawdopodobnie jedną z najcięższych walk do tej pory.

„Czuje się, że może to być największa walka PPV wszechczasów pomijając boks, a jedynym powodem, dla którego miałoby tak nie być jest to, że McGregor nie naciskał na nią zbyt mocno. McGregor był w stanie ugrać więcej na tej walce, niż na jakakolwiek innej z dotychczasowych walk w UFC, więc istnieje bezpośrednia zależność pomiędzy jego pracą włożoną w promowanie walki i jego portfelem, ale to może również pokazać że ma świadomość tego, że jest w prawdziwej walce i nie chce przerywać treningu.”

Zdaniem Damona Martina, „The Notorious” ma przybyć do Las Vegas w połowie września, aby zakończyć swój obóz treningowy.

Gala UFC 229 odbędzie się 6 października w T-Mobile Arena w Las Vegas.

5 thoughts on “Conor McGregor kolejny raz podnosi ciśnienie włodarzom UFC mając zamiar pominąć niektóre spotkania z mediami i konferencje

  1. Przez robienie marketingu dostal w pipe od Diaza w pierwszej walce. Dobrze robi, niech sie lepiej przygotuje do walki bo potem bedzie kazdy mowil o tym jak sie pokazal a nie ile konferencji przegadal:) A ufc coz, juz sami nie panuja nad tym cyrkiem jaki sami sobie zgotowali

  2. No cóż zgodzę się im więcej szumu wokół tej walki tym większa,reklama i sprzedaż ppv na rynku amerykańskim.A tam ppv sportów walki są po 60 $. W ogóle tam usługi telewizyjne które są warte uwagi są płatne.,taki jest rynek telewizyjny w stanach. A u nas w kraju jak jest transmisja ppv to zaraz afera w Internecie że za coś trzeba dodatkowo płacić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *