Cody Garbrandt zapowiada przejście do wagi muszej. Jest natychmiastowa reakcja Henry’ego Cejudo

wallpapercave.com

Były mistrz wagi koguciej UFC, Cody Garbrandt planuje zejść do dywizji muszej, ale natychmiast otrzymał ostrzeżenie od jej byłego mistrza Henry’ego Cejudo.

W wywiadzie dla ESPN, „No Love” ogłosił swoje plany na przyszłość, które obejmują zejście do wagi 125 funtów w celu „uratowania dywizji muszej”.

„Najpierw skupiamy się na Raphaelu, a to wciąż jest walka do zrobienia i jest to następna walka. Potem zejście niżej i naprawdę uratujemy dywizję muszą.”

Cody Garbrandt zdobył upragniony tytuł mistrza wagi koguciej na gali UFC 207, przez zdeklasowanie ówczesnego mistrza Dominicka Cruza i zwycięstwo przez jednogłośną decyzję. To zwycięstwo poprawiło rekord Cody’ego do idealnego 11-0, a wielu fanów i analityków przewidywało jego długie panowanie jako mistrz.

Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna. Cody’emu Garbrandtowi nie udało się obronić tytułu, po tym jak został zdetronizowany i pokonany przez TKO przez TJ’a Dillashaw’a na UFC 217.

TJ i Cody spotkali się ponownie w natychmiastowym rewanżu na UFC 227, ale niestety dla „No Love” ponownie padł ofiarą „Killashaw’a” po jego ciosach i kopnięciach.

W swoim ostatnim pojedynku na UFC 235, Cody Garbrandt poniósł trzecią z rzędu porażkę tym razem przez nokaut w starciu z Pedro Munhozem.

Po złapaniu wiatru w żagle przez Garbrandta, Henry Cejudo, który niedawno zrzekł się tytułu wagi muszej z powodu braku aktywności w tej kategorii, wysłał Cody’emu następujące ostrzeżenie, że przejście do dywizji muszej nie uratuje jego kariery.

„Ja panuję również w tej kategorii wagowej! Nie masz gdzie się ukryć Cody, #bendtheknee”

Cody Garbrandt miał zmierzyć się z Raphaelem Assuncao w co-main evencie gali UFC on ESPN 8 w ubiegłym miesiącu, ale został zmuszony do wycofania się z walki z powodu problemów z nerkami. Niedługo potem gala została odwołana z powodu pandemii koronawirusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *