Cody Garbrandt vs. Raphael Assuncao w planach na galę 6 czerwca

mmafighting.com

Pojedynek czołowych kogucich najprawdopodobniej trafi do rozpiski jednej z najbliższych gal UFC.

Jak poinformował portal MMAFighting, organizacja UFC planuje zestawić Cody’ego Garbrandta (11-3, 6-3 w UFC, #9 w rankingu UFC) do walki z Raphaelem Assuncao (27-7, 11-4 w UFC, #5 w rankingu UFC) podczas gali, która ma odbyć się 6 czerwca. Zawodnicy wagi koguciej mieli walczyć podczas marcowej gali UFC on ESPN 8, ale wówczas na przeszkodzie stanęły zdrowotne problemy zawodnika Team Alpha Male.

Garbrandt ma za sobą fatalną passę trzech kolejnych porażek. Po jedenastu wygranych w zawodowej karierze Cody dwukrotnie mierzył się z byłym klubowym kolegą, T.J. Dillashawem. Oba pojedynki, których stawką był pas wagi koguciej, zakończyły się przegranymi 28-latka przez nokauty. W ostatniej walce Cody został znokautowany przez Pedro Munhoza.

Assuncao również nie zalicza ostatnich miesięcy do udanych, w 2019r. Brazylijczyk poniósł porażki z rąk Marlona Moraesa i Cory’ego Sandhagena. Wcześniej Raphael zanotował cztery kolejne zwycięstwa pokonując m.in. Moraesa, Aljamaina Sterlinga i Roba Fonta.

Póki co nie wiadomo gdzie mógłby odbyć się czerwcowy event – w obecnej sytuacji nie jest pewne, że w ogóle się odbędzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *