Chuck Liddell- jestem gotowy by odzyskać swój pas

Chuck powiedział parę słów na temat nadchodzącej walki, która z pewnością będzie istotna dla jego kariery.

To jest ekscytujące dla mnie. Chce wyjść tam. Długo pracowałem nad różnymi rzeczami, i chce wyjść tam i pokazać to. Jestem gotowy by odzyskać swój pas.


Dodał też parę słów o Machidzie, który na następnej gali będzie walczyć o pas z Evansem.

 Lubię Lyoto. Jest dobry i po prostu lubię jego styl. (…) Czasami zdobywa punkty swoimi wyskokami z karate. Ciekawie będzie zobaczyć walke, jeśli ktoś, walczy z odwrotnej pozycji. Machida jest szybki, twardy i kontruje. To będzie interesujące.

O możliwym pojedynku z Rampagem.

Pokonam, go, jeśli będziemy walczyć jeszcze raz.

Już jutro UFC 97, które odpowie nam na parę pytań. Walka Iceman – Shogun, budzi wiele emocji. Obaj mają sporo do udowodnienia, Chuck to w końcu były mistrz swojej dywizji. Dwukrotnie położył na deski Randiego Couture, pokonał Overeema.. ale to jeszcze było przed tym jak był o połowę mniejszy niż teraz. Na jego koncie znalazły się też takie nazwiska, jak Sobral, Randleman, Ortiz, czy Jeff Monson.

Bez wątpienia jest to jedna z kluczowych twarzy UFC. Po wygranej na UFC 52, z Couture’em, gdzie zdobył pas, zdążył go jeszcze obronić aż cztery razy. Istotnym momentem, po którym kariera Icemana zwolniła tempa była walka na UFC 71. Na gali tej spotkał się z popularnym Rampag’em. Od początku wiadomo było, że walka ta nie będzie łatwa, jak w sumie większość w tej dywizji, ale nikt nie spodziewał się, że Chuck przegra już w pierwszej rundzie przez nokaut. Następną walką, było spotkanie z Keithem Jardine, z którym przegrał przez decyzje.

Na UFC 79, wygrał po zaciętym pojedynku z Wanderleiem Silvą. Gdy wszyscy już myśleli, że Iceman powrócił,  Rashad Evans, który jest aktualnym mistrzem LHW, dosłownie wybił z głowy Chuckowi plan o powrocie na szczyt, fundując mu mocne KO. Od tej walki minęło pół roku. Czy Liddell zrobi krok w przód, by znów walczyć o tytuł ? Jego jutrzejszy pojedynek, nie będzie należał do najłatwiejszych bo Shogun to twardy i wszechstronny zawodnik, pytanie tylko czy poprawił kondycje, która w walce z Chuckiem, z pewnością mu się przyda.

9 thoughts on “Chuck Liddell- jestem gotowy by odzyskać swój pas

  1. Ciekawy artykuł.
    Nie wiem, czy to jest wynik nowej rekrutacji na stanowisko redaktora, ale artykuł jest totalnie nieskładny. A dotychczasowi redaktorzy przyzwyczaili nas do znakomitego poziomu.
    Redaktorowi życzę dalszego pisania i postępów w sztuce redaktorskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *