Chuck Liddell: czy jeden cios może zmienić wszystko?

Były mistrz UFC light heavyweight Chuck Liddell mówi na temat: „czy jeden cios może zmienić wszystko?

 

Liddell, ma 38 lat, zbudował swą reputację rozdając KO przeciwnikom. od 2004 do 2006r., zawalczył z wieloma fighterami, kolekcjonując zwycięstwa nad takimi gwiazdami jak Randy Couture i Tito Ortiz, budując przy tym popularność UFC.

 Reszta artykułu w środku.

Liddell przegrał 3 z ostatnich 4 walk, i swój tytuł light heavyweight na rzecz Quintona Jacksona na UFC 71.

 

Spektakularna porażka przez K.O z Rashadem Evansem na UFC 88 co zaowocowało spekulacje na temat jego emerytury. Po walce, Liddell powiedział, że zacyduje na macie a nie na konferencji.

 

Po 2 miesiącach, Liddel trenuje na macie w swym gymie The Pit. Właśnie urządza urodziny swego syna Cady’ego , jest w bardzo dobrej formie w i wpołowie „wycieczki” (jest gotowy na 50%).

 

Jednak nie wszystko zmieniło się w jego życiu. Nadal w swym rodzinnym rejonie promuje UFC, ale jest nadal bardzo popularny.

 

Trener John Hackelman przeprowadził rozmowe z Chuckiem po przegranej walce z Evansem. Mówi, że rozmowa była krótka.

 

“Chuck, jak się czujesz?” powiedział. “Czy nadal chcesz walczyć? ‘Tak. OK. Ćwiczmy dalej. nie sądzę, żeby jeden cios zmienił mi życie  – nigdy nie mówię lucky punch ponieważ Rashad trenował na ten cios bardzo długo”  „Trzeba odseparować Chucka od jego kariery ma tylko ćwiczyć.”

„Chuck znokautował wielu, wielu, wielu, przeciwników i oni nie rzucili tego, nadal walczą. Po raz pierwszy  Chuck dostał takie KO, każdemu się zdarza.”

 

“Nigdy nie chcesz być złąpany w walce w ten sposób ale to walki i to się zdarza,” powiedział Liddell. “Gdyby walka trwała troszkę dłużej to ja mógłbym go złapać” 

“Miałem jedną walkę gdzie zostałem złapany i co moje uderzenia są słabe?”  „Ej dziennikarze gadacie jeśli przegram walkę, Kiedy pokonałem Wanderleia (Silva) nikt o tym nie mówił. Nikt nie mówił że moje uderzenia są śmieszne. Teraz 8 miesięcy później kiedy przegrywam walkę, moje uderzenia są słabe?.”

 

Liddel pracuje teraz nad błędem który popełnil w walce z Rashadem.

 

“Zmienię taktykę ale nie styl walki,”  “To znaczy nie zmienię stylu, nie zmienię tego jak uderzam.”


“Trzymanie rąk wysoko to świetna sprawa, każdy wie, że powinien to robić, ale jest to bardzo trudny problem dla fighterów na każdym poziomie,

“Możesz wziąć wszystkich najlepszych fighterów na planecie w boksie, kick boksie, MMA, każdy opuszcza ręce, ponieważ to prawo fizyki (grawitacja). Każdy od czasu do czasu opuści gardę, i kiedy to zrobisz, odkrywasz kilka rzeczy, więc tak,popracujemy nad tym. To wszystko.”

powiedział jeden z trenerów Chucka.

 

Liddell powiedział że oczekuje kolejnej walki na początku 2009r, ale UFC chce zobaczyć jak powiedzie się gala grudniowa. Jednym z pomysłow jest danie Chuckowi, Andersona Silve, Liddell powiedział, że jego walka z Andersonem była by pokazem całkiem odmiennych stylów.

 

“Myślę, że była by to świetna walka,”powiedział. “Uderzam bardzo mocno, i jestem dużym 205-funtowcem i musiał by się natrudzić by sprowadzić mnie do parteru.”

Na koniec Chuck dodał, że chciałby ponownie zdobyć tytuł.

One thought on “Chuck Liddell: czy jeden cios może zmienić wszystko?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *