Cheick Kongo vs. Oli Thompson dodane karty walk gali Bellator 172

Kolejny bardzo ciekawie zapowiadający się pojedynek został dodany do rozpiski gali Bellator 172 w San Jose.

Cheick Kongo (25-10-2) to weteran mieszanych sztuk walki. Debiutancki pojedynek stoczył w 2001 roku pokonując Andre Tete na gali Rings Holland. Od 2006 roku występował w największej organizacji na świecie UFC, natomiast od 2013 roku reprezentuje organizację Bellator. Kongo aktualnie posiada passę 3 zwycięstw z rzędu. W ostatniej swojej walce pokonał Tony’ego Johnsona przez większościową decyzję sędziów. W swojej karierze wygrywał m.in. z takimi zawodnikami jak: Mirko Filipović oraz Matt Mitrione.

Oli Thompson (17-9) to 37-letni zawodnik z Wielkiej Brytanii, który w swojej karierze występował m.in. dla organizacji UFC. W organizacji Dany White’a stoczył 2 walki i obie przegrał przed czasem. Polskiej publiczności znany jest z występów dla organizacji KSW dla której walczył już 4 razy. Jego bilans w polskiej federacji to dwa zwycięstwa oraz 2 porażki. Ostatnia jego walka dla KSW odbyła się na gali w Londynie gdzie mierzył się z Michałem Włodarkiem pokonując go przez dyskwalifikację za nielegalne ciosy kolanami. Pierwszą walkę dla organizacji Bellator przegrał przez nokaut w 2 rundzie pojedynku z Mattem Mitrione.

Gala Bellator 172 odbędzie się 18 lutego w San Jose w SAP Center. W walce wieczoru zmierzą się ze sobą Fedor Emelianenko oraz Matt Mitrione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.