Charles Oliveira zwycięża przed czasem w pojedynku z Kevinem Lee na UFC Fight Night 170

Buda Mendes/Zuffa LLC

Charles Oliveira pokonał Kevina Lee przed czasem w walce wieczoru gali UFC Fight Night 170 w Brasilii.

W głównym pojedynku wieczoru gali UFC Brasilia zmierzyli się Charles Oliveira, zajmujący #13 miejsce w rankingu wagi lekkiej i Kevin Lee, który zajmuje #8 miejsce w dywizji. Obydwaj zawodnicy zadawali sobie wiele ciosów w stójce. Lee całkiem dobrze wykorzystywał swoje zapasy, ale w parterze, to Oliveira był bardziej aktywny. Brazylijczyk wielokrotnie doprowadzał do prób poddania rywala. W rundzie trzeciej Lee bardzo dobrze radził sobie w stójce, ale gdy tylko poszedł po obalenie, został złapany w gilotynę przez Oliveirę. Lee odklepał, ale potem próbował kontynuować walkę przytrzymując Oliveire, jednak sędzia przerwał akcję.

Oliveira po rozpoczęciu walki wywierał dużą presję. Wyprowadzał ciosy i kopnięciami z wyskoku. Lee ustabilizował swoją pozycję i zaczął odpowiadać ciosami prostymi. Brazylijczyk spróbował obalenia, ale skończył na dole. Zagroził Amerykaninowi kluczem na nogę i ciosami młotkowymi, ale Lee bronił się całkiem dobrze. Oliveira pozostawał aktywny w parterze, próbując złapać rywala w duszenia trójkątne, ale Lee udawało się uciec.

Oliveira naciskał w drugiej rundzie, ale Lee skutecznie punktował go swoją prawą ręką. Oliveira zaczął odpowiadać swoimi ciosami, podbródkowymi i dobrą pracą prawą ręką. Lee wycofał się do siatki, a następnie poszedł po obalenie za obydwie nogi. Brazylijczyk wychwycił rękę, potem przeszedł do omoplaty, a następnie trójkąta. Lee obronił się przed próbami poddania i zajął pozycję z góry. Tempo zwolniło, gdy Lee kontrolował z półgardy. Amerykanin podniósł pozycję i zaatakował kilkoma łokciami, na co Brazylijczyk odpowiedział kilkoma kopnięciami z dołu.

Lee rozpoczął trzecią rundę, atakując ciosami i dokładając kopnięcia na głowę. Następnie Lee poszedł ponownie po obalenie, ale wpadł  głęboką gilotynę. Przez chwilę próbował z niej uciec, ale była tak dobrze zaciśnięta, że Lee był zmuszony do odklepania. Po puszczeniu duszenia, Oliveira był jeszcze przez chwilę przytrzymywany przez rywala, który zdawał się chcieć dalej walczyć. Sędzia kończy pojedynek rozdzielając zawodników.

Charles Oliveira pokonał Kevina Lee przez poddanie gilotyną w 28 sekundzie rundy 3.

Charles Oliveira (29-8 MMA, 17-8 UFC) ma teraz imponującą serię siedmiu zwycięstw z rzędu, która powinna ustawić go w dobrej pozycji do walki o tytuł mistrza wagi lekkiej. To również najdłuższa seria zwycięstw przed czasem i czternaste poddanie w UFC.

Kevin Lee (18-6 MMA, 11-6 UFC) poniósł trzecią porażkę z czterech ostatnich walk. Po porażkach z Al’em Iaquinta i Rafaelem dos Anjos przez decyzję i poddanie, Lee odniósł efektowne zwycięstwo przez nokaut w pierwszej rundzie w walce z Gregorem Gillespie. Tej nocy Lee musiał uznać wyższość Oliveiry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.