Charles Oliveira zapowiada wojnę w walce z Tonym Fergusonem w której zaszokuje świat

Mike Roach/Zuffa LLC via Getty Images

Czołowy zawodnik wagi lekkiej UFC Charles Oliveira powiedział, że planuje „zaszokować świat” w wojnie z Tonym Fergusonem na gali UFC 256.

Charles Oliveira zajmuje obecnie 6. miejsce w dywizji lekkiej i ma za sobą znakomitą serię siedmiu zwycięstw z rzędu. Brazylijczyk prosił UFC o przyznanie mu w kolejnej walce topowego przeciwnika i jego życzenie zostało spełnione. Oliveira stanie do walki z numerem 3. w dywizji Tonym Fergusonem, który chce wrócić do klatki i odnieść zwycięstwo po przegranej przez TKO z Justinem Gaethje na UFC 249 w maju. W związku z zachowaniem tytułu mistrza wagi lekkiej przez Khabiba Nurmagomedova, zwycięzca pojedynku Ferguson vs Oliveira może zostać pretendentem do walki o pas.

We wtorek, UFC oficjalnie ogłosiło pojedynek Fergusona z Oliveirą. Walka będzie zestawiona jako co-main event gali UFC 256, która odbędzie się 12 grudnia w UFC Apex w Las Vegas Nevada. Walką wieczoru będzie pojedynek o tytuł wagi muszej między mistrzem Deivesonem Figueiredo, który szybko powróci do akcji w starciu z Brandonem Moreno.

Rozmawiając z UFC.com, Oliveira powiedział fanom, że jest gotowy na tę walkę przeciwko elitarnemu zawodnikowi i planuje „zaszokować świat” w prawdziwej wojnie.

„Cieszę się z tej możliwości walki z Fergusonem. Podejmuję tę walkę z mniej niż 20-dniowym wyprzedzeniem, ale to szansa na pokazanie mojego talentu i pokazanie, że jestem gotowy do walki z każdym facetem z Top 5, tak jak mówiłem już od jakiegoś czasu. Nadszedł czas. 12 grudnia zaszokuję świat.

Spodziewam się, że ta walka będzie wojną, ponieważ obydwaj jesteśmy dobrzy w stójce i w parterze. Obydwaj lubimy walczyć, obydwaj idziemy naprzód. Fani mogą być pewni, że to będzie wojna, ale mogą też być pewni, że kiedy to się stanie, moja ręka powędruje do góry. To moja chwila. Szanuję Fergusona pod każdym względem – jest twardy, fantastyczny gość, ale teraz jest mój czas.”

Pojedynek Oliveiry, który wygrał siedem walk z rzędu z Fergusonem, który jest jednym z najlepszych lekkich na świecie, ta walka ma naprawdę potencjał na to, by być wyjątkowa. Ostatnio pojawiły się kursy bukmacherskie w których Ferguson jest niewielkim faworytem. Chociaż Ferguson jest czołowym zawodnikiem wagi 155 funtów, Oliveira ma narzędzia potrzebne do wygrania tej walki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *