ACA 114: Haratyk czy Dipchikov – kto zbliży się do mistrzowskiego pasa? Zapowiedź walki

Zwycięzca tego pojedynku prawdopodobnie będzie walczył o tytuł mistrza ACA w wadze średniej. Który z nich dostąpi tego zaszczytu – idący jak burza „Polski Czołg” Rafał Haratyk czy doświadczony bułgarski striker – Nikola Dipchikov, który od lat należy do czołówki ACA tej kategorii?

33-letni Rafał Haratyk (13-3-2) głośno domagał się mistrzowskiej szansy już po błyskawicznym znokautowaniu faworyzowanego Piotra Strusa na gali ACA 109. Pojedynek zakończył się w dwie i pół minuty, a jego zwycięzca przebojem wdarł się do ścisłej czołówki mocno obsadzonej dywizji.

Już poprzednimi występami zasłużyłem na walkę o pas – uważa Rafał Haratyk, który obie walki w ACA zakończył w pierwszej rundzie. – Mało kto stawiał na mnie przed walką z Piotrem Strusem, ale wszyscy widzieli, jak go znokautowałem. 26 listopada przedłużę passę zwycięstw. Nikola Dipchikov będzie kolejną ofiarą, potem już tylko walka o pas!

Równie szybko w swoim ostatnim występie poradził sobie 36-letni Dipchikov, który na tej samej gali w Łodzi odprawił kolanem i pięściami Gorana Reljicia, odnosząc trzecią wygraną z rzędu.

Po ostatniej gali, gdzie obaj zwyciężyli przez nokaut w pierwszej rundzie, pomyślałem, że zestawienie ich będzie najlepszą opcją – zdradza Baysangur Edelbiev, przedstawiciel ACA w Polsce. – Obiecuję, że zrobię wszystko, żeby zwycięzca tego pojedynku zawalczył w przyszłym roku o mistrzowski pas ACA w wadze średniej – dodaje organizator.

OBEJRZYJ OFICJALNY TRAILER GALI ACA 114:

Widziałem walkę Haratyka ze Strusem, ciosy Rafała zrobiły na mnie wrażenie, ale myślę, że to Piotr popełnił ogromny błąd, pozwalając mu się do siebie zbliżyć – uważa Nikola Dipchikov, który ostatnie trzy walki wygrał efektownie przed czasem. – Uważam, że Piotr Strus jest lepszym zawodnikiem niż Rafał Haratyk. Ja też jestem strikerem, to mój styl. Wygram przez techniczny nokaut, a potem chcę walczyć o mistrzowski pas – kończy Bułgar.

ACA 114 to już 10. gala zorganizowana przez najmocniejszą ligę MMA w Polsce i drugie wydarzenie dostępne wyłącznie w systemie PPV. W roli komentatorów Marcin Tybura i Maciej Turski. Czwartkową galę poprzedzi oficjalna ceremonia ważenia zawodników, która odbędzie się w środę o godz. 18:00 i będzie dostępna do obejrzenia na oficjalnym profilu organizacji na Facebooku.

Gdzie oglądać galę ACA 114

Gala ACA 114 odbędzie się w czwartek, 26. listopada, w klubie Wytwórnia w Hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi.  Transmisja wydarzenia będzie dostępna wyłącznie w usłudze PPV. Koszt zakupu dostępu do transmisji z polskim komentarzem to 24,99 zł. www.aca-mma.tv

KARTA WALK ACA 114

Walka wieczoru
Daniel Omielańczuk (24-9-1) vs Tony Johnson (13-5-1)

Rafał Haratyk (13-3-2) vs Nikola Dipchikov (19-7)
Aurel Pirtea (21-11-1) vs Levan Makashvili (17-3-1)
Dmitriy Parubchenko (14-1) vs Leonardo Limberger (13-1)
Bartosz Leśko (9-1-2) vs Rene Pessoa (22-6)    
Daniel James (9-5-1) vs Michal Martinek (8-1)
Jakub Kowalewicz (9-4)vs Atilla Korkmaz (10-5)
Łukasz Kopera (9-4) vs Michael Rirsch (9-2-1)
Raul Tutarauli (25-5) vs Dragoljub Stanojevic (10-7)
Kamil Oniszczuk (7-1)vs Krystian Bielski (6-2)
Adam Pałasz (5-1) vs Olegs Jemeljanovs (10-2)
Cory Hendricks (6-3) vs Carlos Eduardo (18-6)
Mikael Silander (19-7) vs Tomas Deak (20-10-1)

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *