Charles Oliveira twierdzi, że posiada większy arsenał broni niż Dustin Poirier

Mike Roach/Zuffa LLC

Mistrz wagi lekkiej UFC Charles Oliveira twierdzi, że ma „o wiele więcej broni” w swoim arsenale umiejętności i technik niż rywal Dustin Poirier przed ich walką o tytuł na UFC 269.

Charles Oliveira wejdzie do Oktagonu w przyszłym miesiącu, a dokładnie 11 grudnia, kiedy to stanie do obrony mistrzowskiego pasa przed Dustinem Poirierem w walce wieczoru gali UFC 269. Dla Oliveiry będzie to pierwsza obrona tytułu od czasu wygranej nad Michaelem Chandlerem na UFC 262 w maju, podczas gdy Poirier dostanie szansę na walkę o tytuł po zwycięstwie nad Conorem McGregorem w trylogii. Oczekuje się, że będzie to emocjonująca walka tak długo jak będzie trwała, ale Oliveira jest przekonany, że to on zwycięży.

Rozmawiając z Guilherme Cruzem z MMAFighting.com, Oliveira wyjaśnił dlaczego jest tak złym zestawieniem dla Poiriera, sugerując, że „Do Bronx” ma więcej broni w swoim arsenale niż „Diament”.

„W dniu 11 (grudnia), będziemy tam, aby udowodnić kto jest najlepszy, a kto nie jest najlepszy. Nie ma w tej kwestii zbyt wiele do powiedzenia. Będziemy wiedzieć to tylko wtedy, gdy staniemy naprzeciw siebie. Ufam sobie, wierzę w siebie. Myślę, że mam o wiele więcej broni niż on. Wszyscy, którzy uważają, że on jest numerem jeden, obejrzyjcie jego ostatnią walkę i moją ostatnią walkę, zobaczcie w czym jestem dobry i w czym on jest dobry, zestawcie to wszystko i zobaczcie co się stanie.

Stójkowicze zbyt łatwo go obalali, a wiecie co się stanie, jeśli ja go obalę. Jeśli będzie ze mną walczył w stójce, to wiesz, że będę mocno uderzał, bracie. 11-go będzie ogień. Mam siłę w rękach, mam swoje jiu-jitsu. Bardzo go szanuję, ale chcę pozostać mistrzem, chcę utrzymać ten pas. Nie obchodzi mnie, co inni mówią i że krytykują. Najwyższy czas, żebym wziął to wszystko do swojej głowy i spojrzał na to, co ludzie mówią na Instagramie.”

Oliveira uważa, że jednym z powodów, przez których nie jest tak szanowany jak powinien jest jego podejście do tej gry. W erze wszechobecnego trash talk’a, „do Bronx” wybiera spokój i opanowanie, a gdy jest atakowany, to odpowiada wewnątrz klatki.

„Może to nie jest tak dobre dla [UFC], że jestem zbyt cichy, ale rekompensuję to wewnątrz Oktagonu. Nie jestem jednym z tych gości, którzy ciągle gadają i szukają uwagi. Ja pokazuję się w Oktagonie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *