Chael Sonnen winny prania pieniędzy!

(foto: mmaweekly.com)

Chael Sonnen, który jak wiadomo jest fighterem w UFC, ostatnimi czasy ma definitywnie złą passę. Wszystko zaczęło się od niefortunnej przegranej z Andersonem Silvą na UFC 117, gdzie Sonnen został złapany w trójkąt w ostatnich sekundach pojedynku. Następnie, w badaniach antydopingowych wykryto u Sonnena podwyższony poziom testosteronu i zawieszono go na okres 12 miesięcy, który potem został złagodzony do 6 miesięcy. Jednakże, najnowsza sprawa dotycząca Chaela może nie być tak 'błaha’ jak dwie poprzednie. Najnowsze informację mówią, iż Chael Sonnen jest winny prania pieniędzy!

Sprawa dotyczy przeszłości Sonnena jako pośrednika handlu nieruchomościami. Sonnen, który najwyraźniej zajmował się sprzedawaniem domów, złożył wniosek o udzielenie kredytu na remont hydrauliki w konkretnym domu. Kwota, o którą ubiegał się Sonnen wynosiła 69,000$. Kwota ta została udzielona firmie, której Sonnen miał rzekomo zlecić naprawę. Prawda okazała się inna. Sonnen był umówiony z ów firmą, że żadna naprawa nie zostanie wykonana, a firma przeleje 65,000$ kupującemu dom.

Za takie przestępstwo grozi do 20 lat więzienia i 500,000$ grzywny, ale wątpliwy jest fakt, iż Sonnen zostanie ukarany tak surowo. W zasadzie, to mówi się o tym, iż Sonnen ma zostać skazany na 2 lata w zawieszeniu, a jego licencja jako pośrednika handlu nieruchomościami ma być oczywiście cofnięta. Do tego Sonnen ma rzekomo zapłacić 10,000$ grzywny.

Mimo tego całego zamieszania, Chael Sonnen ma powrócić do Oktagonu na gali UFC 128, gdzie zmierzy się z Japończykiem, Yoshihiro Akiyama, który przegrał niedawno z Michaelem Bispingiem. Gala UFC 128 ma odbyć się 19 marca w Newark, New Jersey.

5 thoughts on “Chael Sonnen winny prania pieniędzy!

  1. Po walce z andersoem trochę go polubiłem fajnie dawał czadu na ringu ale po ostatnim obejrzanym wywiadzie w którym nawijał coś na overeema i tymi sprawami ze steydami to jak dla mnie może pójść siedzieć na te 20lat:D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *