Chael Sonnen o tym jaką rolę może odegrać Luke Rockhold w walce Cormier vs Oezdemir

Cindy Ord/Getty Images

Już za półtora tygodnia do Oktagonu wejdą mistrz Daniel Cormier i Volkan Oezdemir, aby na gali UFC 220 zmierzyć się o tytuł wagi półciężkiej. Czy Luke Rockhold może mieć jakiś wpływ na przebieg tego pojedynku?

Przed tą walką każdy ma swoje typy i własne zdanie podobnie jak dobrze znany Chael Sonnen, który lubi komentować i analizować różne walki. Tym razem Sonnen zwrócił jednak uwagę na coś bardzo interesującego. Jego uwaga skupiła się na byłym mistrzu wagi średniej Luke Rockholdzie. Otóż Chael Sonnen zastanawia się, jak dużą rolę odgrywa w tej wale długoletni partner treningowy Daniela Cormiera, który zdecydował, że przed kolejną walką będzie przygotowywał się w innym klubie. Tak się złożyło, że trenuje w obozie Volkana Oezdemira w Combat Club w Lantana na Florydzie i nawet zrobili kilka rund sparingowych.

„Dlaczego nikt nie mówi o tym oczywistym problemie? Jest tu pewien rodzaj wewnętrznej roboty o której nikt nie mówi. Luke Rockhold, najdłużej kumplujący się członek drużyny Daniela Cormiera, jest teraz nowym kolegą z drużyny Volkana. Trenują razem każdego dnia. Sam widziałem ich sparing video w internecie. Co mówi Rockhold? On po prostu nie mówi: „och, nie będę się w to angażował” Nie możesz po prostu trzymać się z dala od tego. Twój kumpel dzwoni do ciebie i mówi „co zamierzasz zrobić? Czy jesteś kolegą z drużyny tego gościa, czy nie jesteś? Czy należysz do tego teamu, czy też do niego nie należysz?” Co mówi człowiek z wewnątrz? Co mówi facet, który zrobił sto rund z DC, do faceta, z którym zrobił trzydzieści rund jak z Volkanem. Uważam to za interesujące. Uważam, że obaj są bardzo pewni siebie i zastanawiam się, kto daje im taką pewność siebie?”

Spostrzeżenia Chaela Sonnena są bardzo interesujące, ponieważ nie zdarza się często taka sytuacja jaką mamy w przypadku walki Daniela Cormiera i Volkana Oezdemira gdzie wieloletni kolega klubowy mistrza trenuje i sparuje razem z jego przeciwnikiem. Pytanie, czy Luke Rockhold jest neutralny, czy trzyma jedną ze stron i jeśli tak, to czyją?

One thought on “Chael Sonnen o tym jaką rolę może odegrać Luke Rockhold w walce Cormier vs Oezdemir

  1. Tutaj taktyka ma mało do rzeczy Volkan pójdzie po KO, Daniel po poddanie albo na pkty przez okładanie rywala przez 5 rund i stopniowe wykańczanie.
    Walka Cormier vs Anthony J w troche innym wydaniu.
    Rockhold na bank za Cormierem jest , głupie pytanie Czela…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *