Chad Mendes szykuje się do powrotu do Oktagonu i ma już upatrzonego rywala

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Chad Mendes (17-4) szykuje się na wielki powrót do Oktagonu po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej zawieszeniem za oblane testy antydopingowe i ma już na oku pojedynek z mocnym przeciwnikiem.

Mendes swoją ostatnią walkę stoczył w grudniu 2015 roku mierząc się w finale TUF 22 z Frankie Edgarem. Zwycięzcą tego pojedynku był Edgar, który rozprawił się z Mendesem przez nokaut w pierwszej rundzie. Dla Mendesa była to druga porażka z rzędu. Wcześniej przegrał z Conorem McGregorem przez TKO w drugiej rundzie na gali UFC 189.

Po walce z Edgarem, Mendes oblał testy antydopingowe, które wykazały obecność w jego organizmie obecność GHRP-6, który jest hormonem wzrostu. Zawieszenie Mendesa kończy się 10 czerwca.

Będąc gościem w programie The MMA Hour, Mendes ujawnił, że ma już na oku kolejnego przeciwnika z którym chciałby się zmierzyć i jest nim były mistrz wagi lekkiej Frankie Edgar.

„Szczerze chciałbym, aby doszło do tej walki z Frankiem. Frankie jest twardzielem i facetem, którego jestem w stanie pokonać. Ta walka byłaby świetna. Uważam, że którykolwiek z chłopaków w pierwszej dziesiątce świetnie by do mnie pasował jako przeciwnik.”

Frankie Edgar (23-6-1) stoczył w tym roku już dwa pojedynki. W pierwszym poniósł porażkę przegrywając przez nokaut w pierwszej rundzie w starciu z Brianem Ortega na gali UFC 222. Bardzo szybko po tej porażce Edgar wziął kolejną walkę na gali UFC Fight Night 128 na której pokonał przez jednogłośną decyzję Cuba Swansona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *