Carla Esparza i Rose Namajunas gotowe do walki o pas wagi słomkowej

mmafighting.com

 

Wraz z zakończeniem nadawania 20-ego sezonu The Ultimate Fighter, skład na jutrzejszy finał jest już kompletny.

W finale, którego stawką będzie tytuł mistrzyni kategorii słomkowej zmierzą się Carla Esparza (9-2 MMA, 0-0 UFC) oraz Rose Namajunas (2-1 MMA, 0-0 UFC). Oprócz tego kartę główną otworzy pojedynek Randy Markos (4-1 MMA, 0-0 UFC) i Jessici Penne (11-2 MMA, 0-0 UFC).

Carla Esparza była jedną z największych gwiazd tego sezonu wśród całej 16-stki zawodniczek biorących w nim udział. Zanim przyszła do UFC, walczyła dla kilku organizacji w tym dla Bellatora oraz ostatnio dla Invicta FC w której stoczyła trzy walki i wszystkie wygrała. Ostatnią walkę w Invicta FC stoczyła z Bec Rawlings, która także uczestniczyła w TUF 20. Esparza w programie pokazała się z bardzo dobrej strony pokonując przez poddanie Angelę Hill, Tecię Torres przez większościową decyzję i jednogłośną decyzję Jessicę Penne w półfinale.

Rose Namajunas pokonała wszystkie trzy rywalki przez poddanie. W pierwszej walce w TUF 20 poddała przez duszenie zza pleców w pierwszej rundzie Alex Chambers. Kolejną ofiarą była Joanne Calderwood, którą Rose poddała kimurą, podobnie jak Rondę Markos. Namajunas walczyła wcześniej dla Invicta FC zdobywając rekord 2-1. Teraz przed Rose Namajunas już tylko walka o tytuł z Carlą Esparza.

Poniżej aktualna karta walk i video ze staredown’u.

Finał The Ultimate Fighter 20 i walka kobiet o pas wagi słomkowej
Carla Esparza vs. Rose Namajunas

Charles Oliveira vs. Jeremy Stephens
Daron Cruickshank vs. K.J. Noons
Yancy Medeiros vs. Joe Proctor
Randa Markos vs. Jessica Penne

Walki wstępne

Felice Herrig vs. Lisa Ellis
Heather Jo Clark vs. Bec Rawlings
Joanne Calderwood vs. Seo Hee Ham
Angela Magana vs. Tecia Torres

5 thoughts on “Carla Esparza i Rose Namajunas gotowe do walki o pas wagi słomkowej

  1. Rose faktycznie będzie mieć przewagę zasięgu ale nie ukrywajmy tego, że średnio umie robić z tego użytek.

    Już po pierwszym odcinku typowałem ją na zwyciężczynię i nadal uważam, że to ona będzie pierwszą mistrzynią UFC wagi słomkowej.

    Dodatkowo – nie wiem czy pamiętacie – ale jeśli wygra Rose to będzie ona najmłodszym mistrzem UFC w historii bijąc rekord Jona Jonesa o ponad rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *