Cały sezon K1 w Eurosport Player!

Relacje LIVE z całego sezonu K1 World Grand Prix oraz World Max Series do zobaczenia wyłącznie w Eurosport Player.

Dla wszystkich kibiców sportów walki (i nie tylko) szykuje się nie lada gratka. Bezpośrednie relacje z turnieju z cyklu K-1 World Max. Transmisja z zawodów w Japonii już w poniedziałek 23 lutego. W ciągu roku będzie do obejrzenia w sumie 14 gal – 8 turniejów World Grand Prix i 6 turniejów World Max Series.


K1 to połączenie kickboxingu, muay-thai, karate oraz pozostałych sportów uderzanych. Dwa razy w roku organizowane są gale Grand Prix, w których udział biorą najlepsi zawodnicy z całego świata. Aby wziąć udział w Grand Prix, trzeba zwyciężyć w turnieju kwalifikacyjnym a następnie pokonać jednego rywala podczas gali zatytułowanej „Końcowa Eliminacja”.

Zawody odbywają się w dwóch kategoriach wagowych – do 70. kg (K1 Max), oraz w połączonych ciężkiej i superciężkiej (K1)

Mistrzem K1 Max z 2008 roku jest Japończyk Masato, który w finałowej walce pokonał Ukraińca Artura Kyshenko. Natomiast najlepszym zawodnikiem w cięższych kategoriach wagowych był Holender Remy Bonjasky. Zwycięzcy gal Grand Prix otrzymują czek na sumę $400,000.

K-1 to obecnie największa i najpopularniejsza organizacji sportów uderzanych na świecie. W przeszłości w K1 walczyli również znani bokserzy jak: Ray Mercer, Shannon Briggs czy Frans Botha.

eurosport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *