Były zawodnik UFC, Tim Hague zmarł po nokaucie w walce bokserskiej

Esther Lin, MMA Fighting

Smutne informacje dotarły z Kanady, gdzie były zawodnik UFC, Tim Hague zmarł po obrażeniach jakie odniósł w piątkowej walce w Edmonton.

Tim Hague zmarł w sobotę w szpitalu w Edmonton. Przyczyną śmierci były obrażenia jakie odniósł w walce przeciwko Adamowi Braidwoodowi. Hague przegrał przez nokaut w drugiej rundzie pojedynku bokserskiego organizowanego przez KO Boxing Kanada.

Oświadczenie rodziny:

Z ogromnym smutkiem oraz żalem zawiadamiamy, że Tim odszedł w sobotę. Będziemy bardzo za nim tęsknić. W tym, jakże trudnym momencie prosimy wszystkich o uszanowanie prywatności.

Adam Braidwood to były piłkarz. W trakcie pojedynku kilkakrotnie sprowadzał na deski Tima ale sędzia nie zakończył pojedynku do czasu ostatecznego ciosu zadanego w drugiej rundzie pojedynku. Przed rozpoczęciem pojedynku bilans w boksie zawodowym Hague to 1-2 natomiast Braidwooda 7-1 ( w tym 6 zwycięstw przez nokaut).

Tim Hague (21-13) w trakcie swojej kariery w MMA zanotował bilans 21-13 (w tym 15 zwycięstw przez nokaut oraz 4 poddania). W organizacji UFC stoczył 5 walk z czego 1 wygrał oraz 4 przegrał. Ostatnią walkę w zawodowym MMA stoczył w lipcu 2016 roku podczas gali ACB 41 w Soczi gdzie przegrał z polskim zawodnikiem, Michałem Andryszakiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *