Aktualizacja: Były zawodnik Pride i UFC Assuério Silva postrzelony

Wczoraj wieczorem były zawodnik Pride oraz UFC Assuério Silva (38 l.) został postrzelony gdy wychodził z siłowni w brazylijskim mieście Kurytyba.

Czarny pas BJJ został postrzelony pięciokrotnie. W chwilę po tym jak padły strzały, mieszkańcy dzielnicy Santa Felicidade ruszyli z pomocą rannemu. Na miejsce zbrodni przyjechało siedem radiowozów policji oraz dwie karetki pogotowia. Podczas  udzielania pomocy medycznej, przytomny Assuério powiedział, że postrzelił go były partner biznesowy Robson Freitas. Silva w stanie krytycznym pozostaje w lokalnym szpitalu.

Assuério (15-8-1) nie walczył od 2009 roku, kiedy to odniósł porażkę z rąk Gerônimo Mondragon na Jungle Fight 15. Była gwiazda Chute Boxe i czarny pas z Rio Grande do Norte walczył dwa razy w UFC w 2006 i stawał przeciw znanym zawodnikom takim jak Alessio Sakara, Cheick Kongo, Tim Sylvia oraz Brandon Vera. W Pride w roku 2003 stoczył był bardzo twardy pojedynek z Alexandrem Emelianenko.

AKTUALIZACJA

Assuério Silva, który został wczoraj wieczorem postrzelony jest już w stanie stabilnym i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Żadna z pięciu kul nie trafiła w główne narządy oraz nie uszkodziła naczyń krwionośnych. Dziś rano były King of Pancrase przeszedł operację nadgarstka w celu naprawienia złamań kości spowodowanych postrzałem.

Głównym podejrzanym jest partner biznesowy, którego nazwisko powiedział ranny Silva podczas udzielania mu pierwszej pomocy. Według policji, podejrzany Róbson Freitas został dziś rano zatrzymany. W jego domu znaleziono dwa rewolwery kalibru 22 i 38. Róbson został aresztowany i przewieziony do centrum zatrzymań Ciac Sul.

7 thoughts on “Aktualizacja: Były zawodnik Pride i UFC Assuério Silva postrzelony

  1. Jedno pytanie do redakcji – czy Wy część tych newsów tłumaczycie Google Translatorem?! Bo składnia jest koszmarna… Może warto czasami trochę „wygładzić” tekst, żeby był po polsku. Piszę to z sympatii i pozdrawiam. ;))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *