Były dwukrotny mistrz Bellatora Daniel Straus miał groźny wypadek motocyklowy

Bellator

Były dwukrotny mistrz Bellatora w wadze piórkowej, Daniel Straus uległ bardzo ciężkiemu wypadkowi motocyklowemu na Florydzie. Źródła podają, że cudem uniknął śmierci.

Straus przeżył wypadek, ale zakres obrażeń jakie odniósł nie jest dokładnie znany i to, czy będzie w stanie wrócić jeszcze do rywalizacji będzie omawiane kiedy dojdzie do siebie.

Menedżer Strausa, Matt Aptaker z JanusSports, potwierdził wiadomość podaną przez serwis BleacherReport w rozmowie telefonicznej we wtorek wieczorem.

Aptaker powiedział, że Straus może w pełni poruszać nogami i rękoma, jest przytomny i może rozmawiać, ale pełne obrażenia jakich doznał w wypadku nie są jeszcze znane. Jest za wcześnie, by cokolwiek powiedzieć. Straus nie pamięta wypadku, i nie ma też informacji od służb i ekipy ratunkowej, która zabrała Strausa z miejsca wypadku.

Straus dostarczył BleacherReport następujące oświadczenie dotyczące wypadku:

„W niedzielę rano uczestniczyłem w wypadku motocyklowym. Wracam do zdrowia i mam nadzieję, że niedługo wrócę do klatki Bellatora. Dziękuję za wszystkie życzenia i proszę, aby uszanować prywatność mojej rodziny w tym trudnym czasie.”

Daniel Straus (25-8) stoczył dla Bellatora 16 pojedynków wygrywając 11 walk i zaliczając 5 porażek. Tytuł mistrza wagi piórkowej zdobył w listopadzie 2013 roku pokonując Pata Currana przez decyzję na gali Bellator 106. W kolejnej walce w rewanżu z Curranem, Straus stracił tytuł po przegranej przez duszenie zza pleców na gali Bellator 112. Drugą szansę na zdobycie mistrzowskiego pasa Straus miał w walce z Patricio Freire na gali bellator 132, ale przegrał przez poddanie duszeniem zza pleców. W starciu rewanżówym na gali Bellator 145, to Straus okazał się lepszy i pokonał Freire przez decyzję zdobywając po raz drugi tytuł mistrza wagi piórkowej. W trylogii z Patricio Freire na gali Bellator 178, Straus ponownie stracił tytuł mistrza przegrywając przez gilotynę, a w ostatniej walce przegrał z Emmanuelem Sanchezem przez duszenie trójkątne na gali Bellator 184.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *