Brock Lesnar definitywnie zakończył karierę w MMA

Cooper Neill/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Brock Lesnar po powrocie do Oktagonu na lipcowej gali UFC 200 na której zmierzył się z Markiem Huntem znów podjął decyzję o zakończeniu kariery w MMA.

Brock Lesnar miał ogromny wpływ na mieszane sztuki walki oraz samo UFC kiedy jako gwiazda WWE przeszedł do największej organizacji MMA. Pierwszą walkę MMA Brock stoczył na gali Dynamite!! USA wygrywając z Koreańczykiem Min-Soo Kimem. Po przejściu do UFC zanotował w debiucie pierwszą porażkę z Frankiem Mirem na UFC 81, ale Lesnar szybko nauczył się na błędach. Po pokonaniu Heatha Herringa dostał walkę o tytuł wagi ciężkiej UFC w której pokonał Randy’ego Couture. Kolejne dwie walki, to udane obrony mistrzowskiego tytułu z Frankiem Mirem i Shanem Carwinem. Kryzys przyszedł wraz z walką z Cainem Velasquezem w której Lesnar stracił tytuł, a następnie przegrał z Alistairem Overeemem po czym zdecydował zakończyć karierę.

W zeszłym roku Brock Lesnar zdecydował się wrócić do Oktagonu i na gali UFC 200 zmierzył się z Markiem Huntem pokonując go przez jednogłośną decyzję. Wynik tej walki został jednak zmieniony później na nierozstrzygnięty z powodu oblanych przez Lesnara testów antydopingowych za co został zawieszony na rok i ukarany grzywną w wysokości $250 000 dolarów.

Być może decyzja Brocka Lesnara o zakończeniu kariery w MMA ma właśnie związek z zawieszeniem go przez USADA. Mimo niezbyt bogatemu rekordowi walk, których stoczył łącznie tylko dziewięć, Brock Lesnar jest jedną z największych gwiazd MMA, która generowała olbrzymią sprzedaż biletów i PPV, a on sam był jednym z najlepiej opłacanych zawodników w UFC. Za ostatnią walkę zarobił $2.5 miliona dolarów.

One thought on “Brock Lesnar definitywnie zakończył karierę w MMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *