Brazylijska finezja i japońska precyzja spotkają się w Toruniu

22-23 listopada w grodzie Kopernika odbędą się zawody KIMURA CUP TORUŃ! W trakcie ich trwania zostaną rozegrane konkurencje – Brazylijskie Jiu-Jitsu oraz Judo. Turniej Brazylijskiego Jiu-Jitsu odbędzie się po raz pierwszy w historii miasta Torunia. Zaproszenia otrzymały kluby z Polski oraz z zagranicy. Łączna pula nagród do wygrania wynosi 4000 PLN!

Brazylijskie Jiu-Jitsu oraz Judo są sportami walki wymagającymi od zawodników wielu poświęceń oraz wyrzeczeń. Sukces tkwi w ciężkiej pracy okupionej wieloma godzinami treningów. Zarówno BJJ jak i Judo jest sztuką walki w której nie są stosowane żadne uderzenia ani kopnięcia. W zawodach Judo celem jest obalenie przeciwnika, zaś w BJJ jego poddanie za pomocą dźwigni na staw lub też kontrolowanego duszenia.

Turniej odbędzie się na 6 matach. Dla zawodników zostały przygotowane liczne nagrody rzeczowe od sponsorów. Największe jednak emocje budzą walki w kategorii BJJ OPEN (bez podziału na wagi) gdzie dla najlepszych zostały przygotowane nagrody finansowe o łącznej kwocie 4000 PLN! Dodatkowo turniej Brazylijskiego Jiu-Jitsu (22 listopada) będzie transmitowany na żywo za pośrednictwem internetu. Zawody będzie można oglądać pod adresem: www.kimurainfo.pl/relacja-na-zywo

KIMURA CUP TORUŃ

MIEJSCE: Zespół Szkół Numer 28 w Toruniu, ul. Przy Skarpie 13

DATA: 22 listopada – Brazylijskie Jiu-Jitsu | start 10:00

23 listopada – Judo | start 10:00

Sędzią głównym KIMURA CUP TORUŃ/BJJ, jest Pan Karol Matuszczak, prekursor Brazylijskiego Jiu-Jitsu w Polsce.

Organizatorem zawodów jest FUNDACJA KIMURA oraz Stowarzyszenie Sportów Walki BUSHI TORUŃ. Głównym partnerem zawodów jest Strefa Walki Poznań oraz Uczniowski Klub Sportowy GRIZZLY GDAŃSK JUDO TEAM.

 

Informacja Prasowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.