Brad Tavares wypada z walki z Israelem Adesanya na gali TUF 27 Finale

Joel Angel Juarez/Las Vegas Review-Journal

Kolejna kontuzja eliminuje zawodnika z pojedynku i tym razem jest nim Brad Tavares, który na gali TUF 27 Finale miał zmierzyć się z Israelem Adesanya.

Przyczyną wycofania się Tavaresa z pojedynku jest kontuzja stopy. UFC poszukuje aktualnie zastępstwa za niego i prezydent UFC Dana White podał już nazwisko jednego zawodnika, ale wciąż trwają poszukiwania kolejnych kandydatów.

„Znasz tego dzieciaka Israela Adesanyę? Właściwie to była główna walka The Ultimate Fighter 27 Finale. No i Brad Tavares, nie wiem, czy ktokolwiek to już słyszał, ale Tavares właśnie tego ranka doznał kontuzji stopy. Wypadł z walki z  teraz z Israelem. Szukamy więc kogoś nowego dla tego dzieciaka. Jestem nim mocno podekscytowany.

Thiago Santos powiedział, że zaakceptuje walkę, ale wciąż szukam kogoś jeszcze i próbuję to rozgryźć. Te kontuzje mnie dobijają, stary. Dobijają mnie.”

Kontuzjowany Tavares ma za sobą cztery wygrane pojedynki z rzędu i mógł powtórzyć sukces z lat 2012-2014 kiedy wygrał pięć walk z rzędu w UFC. Aktualnie Brad Tavares zajmuje #10 miejsce w rankingu dywizji średniej.

Niepokonany Israel Adesanya (13-0) jest bardzo perspektywicznym zawodnikiem, który ma za sobą dopiero dwie walki w UFC, ale jego agresywny styl walki i to, że 12 pojedynków zakończył przed czasem przez KO/TKO sprawia, że wyrasta na obiecującego zawodnika.

Co do jego potencjalnego rywala, to Thiago Santos (17-6) w swojej ostatniej walce na gali UFC Fight Night 128 został znokautowany przez Davida Brancha w pierwszej rundzie kończąc dobrą serię czterech zwycięstw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *