Boxeo de Primera: Omar Narváez vs Nikolai Potapov w Fightklubie

Pojedynek w wadze koguciej będący wydarzeniem wieczoru na gali z Estadio Obras Sanitarias w Buenos Aires. Rękawice skrzyżują w nim Omar Narváez (46-2-2) i Nikolai Potapov (17-0-1). Premiera w Fightklubie w środę 25 października o godz. 22.00.

Pochodzący z Argentyny i walczący przed rodzimą publicznością Narváez to pięściarz niezwykle doświadczony i utytułowany. „El Huracán” to wielkokrotny mistrz świata w wadze supermuszej, który pierwszy tytuł czempiona zdobył w 2002 roku. Argentyńczyk pokonał wówczas pochodzącego z Nikaragui Adonisa Rivasa i zasiadł na tronie, z którego nie schodził przez siedem lat. W tym czasie szesnastokrotnie bronił tytułu, aż abdykował sam, w roku 2009, przenosząc się do wyższej kategorii wagowej.

Debiut w wadze supermuszej miał niezwykle okazały, w maju 2010 roku pewnie pokonał Evertha Briceno sięgając po pas WBO World i udanie broniąc go w trzech kolejnych pojedynkach. Dopiero w 2011 roku w walce o pasy WBO World i WBC World w wadze koguciej poniósł pierwszą na zawodowych ringach porażkę. Jego pogromcą okazał się Nonito Donaire, który wyraźnie wygrał z Argentyńczykiem na punkty. Po tej konfrontacji Narváez wrócił do wagi superpiórkowej, w której znów niepodzielnie rządził przez ponad dwa lata. Z tronu strącił go dopiero Naoya Inoue wygrywając na gali w Metropolitan Gym i zostając nowym mistrzem świata WBO World.

Argentyńczyk po porażce tej pozbierał się jednak relatywnie szybko, w kolejnej walce sięgnął po pas WBO International w wadze superpiórkowej, a w następnej po tytuł IBF Latino w kategorii koguciej. Drugi z tych tytułów udanie obronił w czerwcu 2016 roku zwyciężając Breilora Terana – była to jak na razie jego ostatnia walka w karierze. Galą w Buenos Aires powraca na ring po blisko rocznej przerwie.

W starciu z Potapovem Argentyńczyk będzie zdecydowanym faworytem. Dla Rosjanina to pierwsza w karierze walka na kontynencie południowoamerykańskim – wcześniej trzykrotnie pojedynkował się on w Stanach Zjednoczonych, a wszystkie pozostałe walki stoczył w ojczyźnie. Potapov nie poniósł jeszcze w karierze żadnej porażki, ale też trudno oceniać jego rywali jako tych z najwyższej półki. Najbardziej klasowi przeciwnicy jakich zdołał pokonać to Jason Canoy, Pedro Melo i Martin Casillas, ważna dla dalszego rozwoju jego kariery była też wygrana w marcu tego roku z Antonio Nievesem, po której zdobył on pas WBO NABO w wadze koguciej. Teraz przed 27-latkiem bodaj najtrudniejsze wyzwanie w karierze. Czy zdoła wyjść z niego obronną ręką?
Walka Omar Narváez vs Nikolai Potapov premierowo 25 października o godz. 22.00 wyłącznie w Fightklubie.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.