Bokser Dillian Whyte chce się spróbować w UFC. Obrał na celownik dwóch czołowych zawodników

Dan Mullan/Getty Images

Bokser wagi ciężkiej Dillian Whyte (27-1, 18 KO) jest gotowy na przejście do UFC i spróbowania swoich sił w MMA. Whyte zdążył już rzucić wyzwanie dwóm zawodników królewskiej dywizji UFC.

Trwająca pandemia koronawirusa spowodowała paraliż wszystkich sportów walki, w tym również boksu. Brytyjski pięściarz wagi ciężkiej Dillian Whyte miał walczyć z Alexandrem Povetkinem w dniu 2 maja w Londynie. Niestety jego walka z Rosjaninem została przełożona na 4 lipca.

W międzyczasie, Whyte rozważa przejście do świata MMA. W filmie zamieszczonym na jego Youtube, Whyte zwrócił się prezydent UFC Danie White, aby się do niego odezwał w tej sprawie. Wyzwał też mistrza wagi ciężkiej Stipe Miocica i zagroził, że go znokautuje.

„Będę walczył ze Stipe Miocicem. Kopnę go w twarz. Spróbuje mnie obalić, ale może pójść spać, zanim mnie sprowadzi do parteru.

Tak, będę walczył dla UFC, zrobię jedną walkę bokserską, potem jedną w UFC. Jedna walka bokserska, jedna walka MMA, powiedzcie Danie White’owi, żeby do mnie uderzył.”

Na pytanie, kto byłby jego idealnym przeciwnikiem w walce MMA, Whyte wskazał na czołowego zawodnika i byłego pretendenta do tytułu wagi ciężkiej Francisa Ngannou.

„Francis Ngannou, to ten człowiek. Francis Ngannou, posadzę go na deskach. On nie ma mocnej szczęki, jest tchórzem. Znokautuję Francisa Ngannou, zaufaj mi. Jedyne co, to będą chcieli mnie obalić, to tyle.”

W rozmowie ze swoją drużyną brytyjski bokser zwrócił uwagę na rewanż Stipe Miocica przeciwko Danielowi Cormier, który w 2019 roku odzyskał tytuł wagi ciężkiej. Whyte skrytykował ten pojedynek. W międzyczasie, Dillian Whyte ma nadzieję, że jego nadchodzący pojedynek z Povetkinem odbędzie się pomimo trwającej pandemii koronawirusa.

31-letni Dillian Whyte jest posiadaczem tymczasowego tytułu mistrza wagi ciężkiej federacji WBC, który wywalczył w lipcu ubiegłego roku w pojedynku z Oscarem Rivasem, którego pokonał przez jednogłośną decyzję. Tytułu tego ma bronić w walce z Alexandrem Povetkinem. W swojej ostatniej walce, Whyte pokonał przez jednogłośną decyzję Mariusza Wacha w grudniu ubiegłego roku. „The Villain” ma za sobą również karierę w kickboxingu, Brytyjczyk wywalczył tytuł mistrza wagi superciężkiej BIKMA oraz tytuł mistrza Europy w K-1. Dillian Whyte ma za sobą również jedną walkę w formule MMA, którą stoczył w 2008 roku na gali UCMMA 1. Whyte pokonał przez nokaut w pierwszej rundzie Marka Strouda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.