Benson Henderson zawodnikiem roku UFC

Benson Henderson, Foto: Ron Chenoy / US Presswire
Benson Henderson, Foto: Ron Chenoy / US Presswire

Benson Henderson zdaniem działaczy UFC był najlepszym zawodnikiem ich federacji w roku 2012.

„Bendo” w minionym roku zaliczył trzy, bardzo udane występy. Najpierw, w lutym zdobył pas mistrza wagi lekkiej , który należał wtedy do Frankie Edgara, zgarniając przy tym bonus za walkę wieczoru, a następnie zdołał dwukrotnie obronić tytuł – pierwszy raz w pojedynku z próbującym go odzyskać Edgarem, a następnie z Natem Diazem. Każda z tych walk trwała pełne pięć rund.

Poniżej najlepsza dziesiątka 2012 r. oraz pozostali nominowani.

1. Benson Henderson (3-0)
2. Jon Jones (2-0)
3. Demetrious Johnson (2-0-1)
4. Matt Brown (4-0)
5. Cain Velasquez (2-0)
6. Stefan Struve (3-0)
7. Cub Swanson (3-0)
8. Mike Pyle (3-0)
9. Anderson Silva (2-0)
10. Costa Philippou (3-0)

Pozostali nominowani: Renan Barao, Chris Weidman, Fabricio Werdum, Johny Hendricks, Francis Carmont, Chris Camozzi, Rafael Dos Anjos, Mike Pierce, Eddie Wineland, Alexander Gustafsson, Rory MacDonald, John Moraga, John Dodson i Donald Cerrone.

Zwycięzcy w poprzednich latach.

2011 – Jon Jones
2010 – Frankie Edgar
2009 – Georges St-Pierre
2008 – Rashad Evans
2007 – Quinton Jackson

7 thoughts on “Benson Henderson zawodnikiem roku UFC

  1. morla Walka Benson vs Edgar2 to chyba największy wałek w UFC w 2012 roku Dziwie się Edgarowi że się nie kłócił i nie domaga się 3 walki z Bensonem chociaż z drugiej strony gdyby Benson miał honor przyznał by się do porażki tak jak zrobił to Quinton Rampage Jackson po walce z Machidom . Szczerze mówiąc to ludzie którzy sędziowali te walkę powinni być zwolnieni dyscyplinarnie bo w takiej prestiżowej federacji jak UFC nie powinny się zdażać takie rzeczy a ustawianie walk ( Nie tylko w MMA) Zabija sportową rywalizację gdyż tego typu akcję kłócą się z ideom rywalizcji Fair Play zrezstą nie trzeba daleko szukać Zikic został oszukany w walce z Chmielewskim, Cunningam w Walce z Adamkiem, Thompson w walce z Pudzianem i kilka lat temu w USA Andrzej Gołota też został skrzywdzony i oszukany werdyktem skorumpowanych śmieci, Holyfield został oszukany w walce z Wałujewem . To jest skandal ludzie cienżko trenują i przygotowują się do swoich walk a takie śmiecie odbierają im zasłużone zwycięstwo tylko dla tego że ktoś im za to zapłacił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *