Ben Askren i Luis Santos w rewanżu o pas na ONE: Pride of Lions

ONE FC Askren vs Santos

Ben Askren ponownie będzie bronił tytułu wagi półśredniej przed Luisem Santosem na gali ONE Championship: Pride of Lions, która odbędzie się 13 listopada w Singapurze.

Pierwsza walka między tymi zawodnikami odbyła się w kwietniu, ale nie zakończyła się ona tak jak tego wszyscy mogli oczekiwać. W pierwszej rundzie Askren włożył palec w oko Santosa i Brazylijczyk nie był w stanie dalej kontynuować walki, więc pojedynek zakończył się jako nierozstrzygnięty.

Ben Askren (14-0-0, 1 NC) jest niepokonany w dotychczasowej karierze i przez wielu uznawany jest jako najlepszy zawodnik wagi półśredniej na świecie. Posiada dwukrotny tytuł mistrza NCAA dywizji I i jest także byłym olimpijczykiem w zapasach. Askren zanim przeszedł do organizacji ONE, był mistrzem wagi półśredniej Bellatora.

Luis Santos (61-9-1, 1 NC) mimo, że nie posiada takiej sławy jak jego rywal, to jest niezwykle doświadczonym zawodnikiem posiadającym czarny pas BJJ oraz 35 zwycięstw przez KO/TKO. Podczas pierwszej walki z Askrenem – zanim zdarzył się incydent z palcem w oku – Santos wydawał się lepszy od przeciwnika skutecznie broniąc się przed jego obaleniami.

Według nieoficjalnych doniesień na listopadowej gali oprócz Askrena i Santosa wystąpią także Benedict Ang, Amir Khan oraz Angela Lee.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *