Bellator wprowadzi od 2022 roku pięciorundowe walki wieczoru i pojedynki o tytuły mistrzowskie

Trzyrundowe walki wieczoru i pojedynki o tytuły mistrzowskie w Bellatorze już wkrótce przejdą do historii. Nareszcie!

Organizacja zdecydowała się odejść od trzyrundowych walk wieczorów i pojedynków o tytuły i od 2022 roku wszystkie te starcia będą pięciorundowe. Informacja została ogłoszona przez prezydenta Bellatora Scotta Cokera w środowym wydaniu „The MMA Hour”.

„To jest coś, co wielu fanów uważało, że musi nastąpić po tym jak w ciągu ostatnich dwóch lub trzech miesięcy rozegrały się niektóre z walk, ale tak naprawdę rozmawialiśmy o tym przez ostatnie sześć do ośmiu miesięcy. Postanowiliśmy, że od 1 stycznia wszystkie walki wieczoru (i walki o pas) będą pięciorundowe.”

Pozostałe nie mistrzowskie walki wieczoru i walki mistrzowskie w 2021 rok będą toczone jeszcze jako trzyrundowe pojedynki.

Organizacja znalazła się ostatnio pod ostrzałem krytyki po tym, jak walki wieczoru pozostawiły fanów, a nawet samych zawodników, z niedosytem. Walki Phil Davis vs. Yoel Romero oraz Michael Page vs. Douglas Lima 2 trwały po 15 minut. W obu przypadkach wielu fanów zastanawiało się „co by było, gdyby” dołożono jeszcze dwie rundy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *