Bellator pracuje nad walką Wanderlei Silva vs Quinton Jackson 4

Bellator MMA

Bellator rozkręca się coraz bardziej w zestawianiu interesujących pojedynków i jednym z nich miałaby być czwarta walka między Wanderleiem Silva a Quintonem „Rampage” Jacksonem.

Prezydent Bellatora Scott Coker potwierdził, że organizacja pracuje nad zestawieniem pojedynku Wanderleia Silvy (35-13-1 MMA, 0-1 Bellator) z Quintonem Jacksonem (37-13 MMA, 4-2 Bellator). Gala miałaby się odbyć w Brazylii i brazylijski serwis Gazeta Do Povo poinformowała jako pierwsza o tym starciu oraz o tym, że Silva chce, aby gala odbyła się w Arena da Baixada na Kurytybie w jego rodzinnym mieście. SIlva miał również powiedzieć, że miałby zostać promotorem tego wydarzenia. Scott Coker poinformował jednak, że organizacja należąca do Viacomu nie podała jeszcze daty i miejsca organizacji gali.

Quinton Jackson to były mistrz wagi półciężkiej UFC, ale w ostatnich trzech walkach rywalizował w wadze ciężkiej. Ostatnie trzy walki stoczył w Bellatorze pokonując Satoshi Ishii i przegrywając kolejne dwie z Muhammedem Lawalem oraz Chaelem Sonnenem. Ostatnią walkę z Sonnenem, Jackson stoczył w ćwierćfinale turnieju wagi ciężkiej.

Jackson powiedział, że cierpi na chorobę tarczycy, która sprawia, że ​​zbijanie wagi do kategorii półciężkiej jest dla niego zbyt trudne. Narzekał również na to, że jest zestawiany z zapaśnikami, którzy przytrzymują go w parterze zamiast walczyć. Pojedynek z Silvą może więc spełnić oczekiwania „Rampage’a”.

Silva wrócił do rywalizacji w czerwcu ubiegłego roku z długiej i przymusowej przerwy trwającej  od marca 2013 roku. Tak długa przerwa była spowodowana zawieszeniem za oblane testy antydopingowe oraz konfliktem z UFC. Po przejściu do Bellatora, stoczył pojedynek z Chaelem Sonnenem w czerwcu zeszłego roku przegrywając go przez jednogłośną decyzję.

Silva i Jackson rywalizowali ze sobą już trzykrotnie pod banderami dwóch innych organizacji. Pierwszą walkę stoczyli w listopadzie 2003 roku na gali PRIDE Final Conflict 2003 w której Silva pokonał Jacksona przez TKO w pierwszej rundzie. Niespełna rok później w październiku 2004r. w rewanżu „The Axe Murderer” zgarnął drugie zwycięstwo nokautując Amerykanina kolanami w drugiej rundzie. Quinton Jackson zrewanżował się dopiero w grudniu 2008 roku na gali UFC 92 na której pokonał Silvę przez KO po ciosie w pierwszej rundzie.

Dla organizacji Bellator byłaby to pierwsza gala, która zostałaby zorganizowana w Brazylii.

3 thoughts on “Bellator pracuje nad walką Wanderlei Silva vs Quinton Jackson 4

  1. „Pierwszą walkę stoczyli w listopadzie 2003 roku na gali PRIDE Final Conflict 2003 w której Jackson pokonał Silve przez TKO w pierwszej rundzie. Niespełna rok później w październiku 2004r. w rewanżu „Rampage” zgarnął drugie zwycięstwo nokautując Brazylijczyka kolanami w drugiej rundzie. Wanderlei Silva zrewanżował się dopiero w grudniu 2008 roku na gali UFC 92 na której pokonał Jacksona przez KO po ciosie w pierwszej rundzie.” Zupełnie pomieszane, było odwrotnie 2 walki pierwsze w Pride Wanderlei trzecia w UFC Rampage

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.