Bellator podpisał kontrakt z Usmanem Nurmagomedovem, kuzynem mistrza UFC Khabiba Nurmagomedova

Usman Nurmagomedov Instagram

Nie tylko UFC ma w swoich szeregach niepokonanego Nurmamgomedova, Bellator również ma od teraz na swojej liście zawodników niepokonanego Usmana Nurmagomedova.

W piątek organizacja Bellator ogłosiła, że podpisała kontrakt na wiele walk z Usmanem Nurmagomedovem (11-0 MMA, 0-0 BMMA). Nurmagomedov jest młodszym kuzynem mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova, a także jednym z jego partnerów treningowych.

„Dzięki zakontraktowaniu Usmana Nurmagomedova dajemy jasno do zrozumienia, że Bellator jest domem dla najlepszych zawodników na świecie i organizacją, w której przyszłe gwiazdy sportu będą rywalizować”, powiedział prezes Bellatora Scott Coker. „Jestem podekscytowany, że Usman dołączy do organizacji i będzie mógł natychmiast zaprezentować swoje umiejętności i walczyć w wadze 155 funtów. Mamy nadzieję, że do grudnia lub stycznia zobaczymy go w akcji w klatce Bellatora”.

Podobnie jak jego bardziej znany kuzyn, Usman Nurmagomedov walczy w wadze lekkiej. Trenuje w American Kickboxing Academy w San Jose w Kalifornii, u boku Khabiba, a także był szkolony przez ojca Khabiba, Abdulmanapa Nurmagomedova w Dagestanie przed śmiercią Abdulmanapa na początku tego roku.

Bilans walk Usmana Nurmagomedova obejmuje 10. zwycięstw przed czasem, w tym kilka w pierwszej rundzie. Znany z wyróżniających się zapasów, jak jego kuzyn, a także Muay Thai, Nurmagomedov ma siedem nokautów i trzy poddania w tych 10 walkach zakończonych przed czasem. Ostatnio skończył Svyatoslava Shabanova przez TKO w drugiej rundzie na gali Fight Nights Global na początku września, co dało mu pięć wygranych z rzędu, po jedynej decyzji w karierze.

W dywizji lekkiej Bellatora Nurmagomedov będzie dążył do walki o tytuł, który należy obecnie do mistrza Patricio Freire, który posiada tytuł zarówno w wadze lekkiej, jak i w wadze piórkowej. Były mistrz w tej dywizji, Michael Chandler, niedawno opuścił Bellatora i przeszedł do UFC. Jednak wśród pretendentów do tytułu nadal znajdują się m.in. były mistrz UFC i WEC Benson Henderson, Patricky Freire i były mistrz Brent Primus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *