Alistair Overeem wzywa do walki rewanżowej z Jairzinho Rozenstruikiem

Esther Lin, MMA Fighting

Legenda wagi ciężkiej UFC Alistair Overeem ma nadzieję na rewanż z Jairzinho Rozenstruikiem, mówiąc swojemu byłemu rywalowi „powtórzmy to”.

Alistair Overeem i Jairzinho Rozenstruik po raz pierwszy spotkali się w Waszyngtonie w grudniu zeszłego roku na gali UFC on ESPN 7. Po zdominowaniu walki przez prawie pełne 25 minut, Overeem został trafiony przez Rozenstruika potężnym ciosem, który powalił go na ziemię i rozerwał mu wargę. Sędzia Dan Miragliotta wkroczył do akcji i przerwał walkę na cztery sekundy przed końcem piątej rundy. Zatrzymanie walki było nieco kontrowersyjne, a Overeem uważał, że sędzia przerwał walkę zbyt wcześnie.

Od pierwszej walki pomiędzy tymi dwoma zawodnikami w grudniu zeszłego roku, Overeem odniósł zwycięstwa przez TKO nad Waltem Harrisem i Augusto Sakai, a Rozenstruik ma porażkę przez KO w walce z Francisem Ngannou i zwycięstwo przez TKO nad Juniorem dos Santosem. Overeem niedawno powiedział, że był zainteresowany rewanżem, a teraz wyzwanie jest oficjalne. W czwartek Overeem umieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym oficjalnie rzucił wyzwanie Rozenstruikowi do rewanżu.

„Powtórzmy to @ufc”

W oparciu o obecny ranking wagi ciężkiej UFC, rewanż pomiędzy Rozenstruikiem i Overeemem ma w tym momencie duży sens dla obu zawodników. Obydwaj chcą wskoczyć z powrotem do gry o tytuł, ale obaj mają przed sobą kilku innych zawodników, w tym Curtisa Blaydesa i Derricka Lewisa. Dla Rozenstruika i Overeema wygrana byłaby ogromnym sukcesem, ponieważ chcieliby pokazać matchmakerom UFC, że są godni walki o tytuł.

Overeem chce w końcu spełnić swoje marzenie o zostaniu mistrzem wagi ciężkiej UFC, a Rozenstruik również chce zdobyć pas. Overeem chce stoczyć rewanż, więc teraz zobaczmy, czy Rozenstruik i UFC też są tym zainteresowani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *