Bellator i RIZIN zacieśniają współpracę. Są plany na zorganizowanie kilku wspólnych gal w 2019 roku

Prezydent Bellatora Scott Coker i szef RIZIN Fighting Federation Nobuyuki Sakakibara wydają się mieć długoterminowy plan współpracy mający na celu zorganizowanie większej liczby wspólnych gal.

Na najbliższej, noworocznej gali RIZIN 14 zaprezentuje się mistrz wagi koguciej Bellatora, Darrion Caldwell, który stanie do pojedynku z mistrzem wagi koguciej RIZIN Kyoji Horiguchi. To może być dopiero pierwsza z wielu kart „Bellator kontra RIZIN”.

Scott Coker opowiedział więcej o tej współpracy między organizacjami i Nobuyukim Sakakibarą w rozmowie z ESPN:

„Myślę, że RIZIN i Bellator będą współpracować razem kilka razy w przyszłym roku”.

Coker dodał również, że nie będzie to tylko jednostronna współpraca polegająca na tym, że zawodnicy Bellatora będą lecieć walczyć w Japonii, ale również zawodnicy z RIZIN przybędą walczyć w Stanach Zjednoczonych. Coker zapowiedział, że już w przyszłym roku będziemy mogli zobaczyć całą kartę RIZIN vs. Bellator.

Pojedynek między dwoma mistrzami na gali noworocznej odbędzie się na pewnych zasadach, które będą też dotyczyły innych walk mistrzowskich. Zawodnik wchodzący na terytorium drugiej organizacji nie będzie ryzykował straty swojego tytułu, gdy przyjedzie walczyć o pas.

„Jeśli Darrion Caldwell zdobędzie pas RIZIN, przynajmniej raz w roku wyślemy „DC” do Japonii, aby bronił tego pasa, ponieważ nie byłoby sprawiedliwie wobec nich, gdyby umieszczali swoje tytuły na szali.”

Jeśli więc Horiguchi przyjedzie walczyć w Bellatorze i zdobędzie tytuł, będzie musiał wrócić przynajmniej raz w roku dp Bellatora, aby bronić tego tytułu, nie ryzykując tego, który posiada w swojej organizacji.

Scott Coker współpracował już z Nobuyuki Sakakakibarą i wysyłał zawodników Bellatora do Japonii odkąd  RIZIN rozpoczęło swoją działalność w 2015 roku. Fedor Emelianenko walczył zarówno w RIZIN jak i w Bellatorze i udowodnił, że jest mocnym zawodnikiem gdziekolwiek walczy. Dzięki jego reputacji w Japonii, możliwości zorganizowania gal we współpracy pomiędzy dwoma organizacjami mogą zaspokoić potrzeby fanów MMA w 2019 roku.

Scott Coker wierzy, że takie relacje z RIZIN i organizacja wspólnych gal „mogą być ekscytujące dla tego sportu.”

One thought on “Bellator i RIZIN zacieśniają współpracę. Są plany na zorganizowanie kilku wspólnych gal w 2019 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *