Bartosz Kopera – wywiad przed Fighters Arena Łódź 2

 

Młody i bardzo utalentowany zawodnik MMA Bartosz Kopera (1-0) w sobotę 26 marca stanie drugi raz do walki na gali Fighters Arena w rodzinnej Łodzi. Mimo tylko 19 lat ma już zawodowe doświadczenie i chce je rozwijać. We wrześniu 2010 po bardzo trudnym pojedynku pokonał Węgra Tamasa Polgara czym podbił serca fanów MMA. Teraz jego drugim rywalem będzie także zagraniczny zawodnik Darius Mikuzis z Litwy. Litwin jest rówieśnikiem Bartka i będzie to test poziomu polskiego i litewskiego MMA. Polak wierzy, że nie zawiedzie oczekiwań i zwycięży przed swoją publicznością. W krótkim wywiadzie odpowiedział nam na kilka pytań:

 


Czym dla ciebie jest kolejny występ na gali Fighters Arena? Chcesz pokazać się swojej publiczności, rodzinie czy traktujesz to jako element zawodowej kariery akurat na tej gali?

Występ na gali Fighters Arena jest dla mnie szansą na pokazanie swoich umiejętności szerszemu gronu sympatyków mieszanych sztuk walki oraz kolejnym etapem w mojej karierze.

Jak się przygotowywałeś do występu w hali Atlas Arena?

Przygotowania zaczęły się już praktycznie od początku stycznia przygotowywałem się głównie ze swoim bratem Łukaszem Koperą oraz pod okiem Tomka Zamaro – boks i Radka Olczyka -parter. W międzyczasie zaliczyliśmy w raz z bratem tygodniowy wyjazd do Warszawy do klubu Nastula Club gdzie bardzo dużo sparowaliśmy. Przygotowania przebiegały bez większych komplikacji na szczęście obyło się bez żadnych kontuzji

Co wiesz o swoim rywalu?

Jest to młody Litwin z tego co jest mi wiadomo zwycięzca litewskiego ADCC z 2009 roku oraz z kilkoma wygranych walk na zawodach Muay Thai

Jak zamierzasz rozegrać tę walkę?

MMA jest to sport w którym ciężko przewidzieć przebieg walki ale liczę na efektowne KO.

Jakie są Twoje plany na najbliższy rok?

W tym roku chciałbym stoczyć jeszcze kilka walk amatorskich i 1-2 walki zawodowe. Nie zamykam się na starty amatorskie ponieważ uważam, że doświadczenie jest ogromnie ważne w tym sporcie i w przyszłości będzie ono na pewno procentować.

Na koniec czy chciałbyś powiedzieć coś swoim kibicom i fanom MMA by
zachęcić do przyjścia i kibicowania Tobie?

Chciałbym podziękować sponsorom oraz wszystkim tym którzy pomagali mi w przygotowaniach, oraz tym którzy mnie wspierają i we mnie wierzą. Pozdrawiam wszystkich. Bartosz Kopera.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

Źródło: informacja od organizatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *