Bartłomiej Kurczewski przed Areną Berserkerów 6 Exped Cup

Bartłomiej Kurczewski to jeden z uczestników turnieju wagi lekkiej Areny Berserkerów 6 Exped Cup. Poniżej znajduje się wywiad z Bartkiem dotyczący jego walki w Policach. Warto nadmienić, że dwukrotnie był nagradzany na galach w których walczył, bonusami za najlepsze poddanie czy nokaut.

Gala Arena Berserkerów 6 Exped Cup odbywa się 7 czerwca w Policach, a bilety dostępne m.in za pośrednictwem serwisu kupbilet.pl już od 50 zł

Organizatorzy poszukują 4 zawodnika turniejowego oraz do walki rezerwowej, kontakt: [email protected]

Witaj Bartku na wstępie proszę, abyś przybliżył fanom Areny Berserkerów, jak długo zajmujesz się mma i czy przed rozpoczęciem zawodowej kariery trenowałeś inne sporty?

Witam, pierwsza przygoda ze sportami walki zaczęła się od zapasów, jak chodziłem do podstawówki, później jak większość dzieciaków grałem w piłkę nożną. Po treningach piłki nożnej zacząłem chodzić na zajęcia boksu i tak po niedługim czasie rozpocząłem treningi MMA, które w Łodzi były owiane swoją legendą co przyciągało młodych chłopaków szukających czegoś nowego.

Przeglądając bilans Twoich walk można zauważyć, że walczyłeś w kilku kategoriach wagowych, ostatecznie w której wadze czujesz się najlepiej?

Najcięższa kategoria wagowa w której walczyłem to waga średnia czyli 84kg – tak z resztą stoczyłem wszystkie walki amatorskie, ale debiut zawodowy to już limit 77kg i tak przez 6 kolejnych walk, 2 ostatnie stoczyłem w kat. 66kg i w tej czuję się najlepiej chociaż trochę ciężko ze zbijaniem bo mam tendencje do łapania kilogramów. Na Arenie walczę w wadze lekkiej więc będzie optymalnie ponieważ zbijanie nie będzie kosztowało mnie tylu sił.

Wywodzisz się z jednego z najlepszych klubów mma w naszym kraju Gracie Barra Łódź, kim są Twoi główni sparingpartnerzy, powiedz kilka słów o przygotowaniach.

Przygotowuje się głównie z kolegami z klubu, którzy walczą zawodowo lub dopiero będą, ale mają za sobą dobre występy amatorskie. W klubie mam wszystko co potrzeba aby jak najlepiej przygotowywać się do walk, mój trener Marcin Rogowski zna nas bardzo dobrze i układa treningi indywidualnie pod każdego zawodnika.

Na Arenie zawalczysz w turnieju wagi lekkiej, co powiesz o mocnych stronach swoich rywali?

Bardzo mocni zawodnicy i na pewno będą to ciekawe walki, mamy rozpracowany game plan na każdego z potencjalnych rywali więc pozostaje mi tylko trzymać się założeń sztabu trenerskie i je wykonać.

Podczas jednej z gal dostałeś bonus za poddanie wieczoru, poddałeś efektownym kluczem na stopę Damiana Pronobisa, kto odpowiada za Twój trening parteru i czy dużo czasu poświęcasz na szlifowanie technik kończących?

Treningiem parterowym zajmują się u nas Marcin Rogowski – główny trener oraz Tomasz Piwowarski, oboje są posiadaczami czarnych pasów bjj, mają bardzo dużą wiedzę i co najważniejsze potrafią ją przekazać. Ta technika, którą poddałem Pronobisa należy do jednej z moich ulubionych, zaskakująca i skuteczna.

Oprócz Michała Fijałki, nie wszyscy fani Areny wiedzą, że również byłeś laureatem Heraklasa jako autor najlepszego ko w polskim MMA. Sebastian Grabarek długo zapamięta Twoje kolano…

Zawsze staram się walczyć tak, aby skończyć walkę przed czasem, nokautem albo poddaniem, w tym przypadku wiedziałem że moim przeciwnikiem jest zapaśnik i muszę się na to odpowiednio przygotować, udało się celnie trafić co przesądziło o wyniku walki na moją korzyść.

Śledziłeś pierwszą połówkę turnieju wagi lekkiej? Jak podoba Ci sie formuła rozgrywanego turnieju, co powiesz o poziomie sportowym?

Uważam, że turniej podzielony na 2 gale to bardzo trafne i ciekawe rozwiązanie, tak jak wspominałem zawodnicy turnieju są bardzo trafnie dobrani co będzie gwarancją dobrych pojedynków. Arena Berserkerów na prawdę bardzo się rozwija i kto wie czy nie wyrośnie na drugą siłę w Polsce.

Jeżeli stoczysz 2 walki jednego wieczoru musisz być przygotowany na kilkanaście minut pracy na największych obrotach jak przygotowujesz sie pod kątem wydolnościowym?

Wszystko jest kwestią dobrego treningu, którego szczegółów zdradzać nie będę, liczy się odpowiednie rozłożenie sił i kalkulacja wysiłku podczas walki. Kluczową sprawą, aby wytrzymać takie natężenie jest również doświadczenie zawodnika.

Jaka jest Twoja naturalna waga i ile będziesz musiał zrzucić do kategorii ?

Zrzucam dietą stosując wszystkie podstawowe ogólnie panujące zasady zdrowego odżywania, a na koniec hydrolizą, która w moim wypadku jest niezbędna przy tak dużej ilości utraty kilogramów.

Na ostatnią galę do Szczecina zjechało dużo zawodników oraz kibiców GB aby dopingować Mateusza Ostrowskiego, kto wygra starcie na głosy jeśli zmierzysz się z reprezentantem gospodarzy Mateuszem Rebeckim?

W Gracie Barra tworzymy zgraną paczkę i pomagamy sobie, tak więc na pewno przyjedzie sporo kolegów, znajomych którzy będą mnie dopingować i nie jest w cale powiedziane, że pomimo rażącej przewagi gospodarzy nie zagłuszą gospodarzy.

Dzięki za rozmowę, zostawiam Ci miejsce na podziękowanie i zaproszenie fanów na galę.

Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich sympatyków MMA do oglądania na żywo Areny Berserkerów ponieważ poziom sportowy na pewno nie zawiedzie waszych oczekiwań. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspierają mnie w przygotowaniach i do zobaczenia w Policach.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *