[Art] Aspekty treningowe z piłką tenisową

Według Andersona Silvy i nie tylko…

To pomaga. Praktykowałem to przez wiele lat i robiłem to z moimi dziećmi, moją córką i mniejszym João, żeby nabyć refleksu. To jest zabawa w której trenujesz refleks i działa to wiele razy. Oczywiście, wszystko co się wydarzyło to instynkt a inne rzeczy jak na przykład technika to dar od Boga.

Zapraszam do zapoznania się z ćwiczeniami, w których możemy wykorzystać piłeczkę tenisową…


1. Uniki

Słynny już trening Andersona Silvy, który był pokazany w programie All Access. Dobre ćwiczenie, które z pewnością polepszy refleks i czas reakcji.  Zasada jest prosta, nie dostać piłeczką w twarz…


UFC All access Anderson Silva
przez khyuma04
2. Odbijanie

Oprócz uników, ćwiczeniem które możesz wykonywać jest odbijanie piłeczki rękoma, podobnie jak w koszykówce. Ćwiczenie możesz zmodyfikować łapiąc piłeczkę na wysokości twarzy. Jeśli jesteś w stanie możesz użyć do tego dwóch piłeczek. Po trzech minutach zmień nogę wykroczną. Poruszaj się dookoła, popraw koordynację i pracę stóp !


3. Wahadło.

Zawieś piłeczkę pod sufitem. Potem wystarczy wprawić w ją w ruch wahadłowy i grawitacja zrobi swoje. Nie wiesz jak to wygląda ? Zapraszam do obejrzenia filmiku !


4. Uderzanie w piłeczkę.

Stopień trudności znacznie wzrósł, ale jak to mówią trening czyni mistrza ! Doskonałe ćwiczenie na celność i timing. Dobry bokser nie celuje w głowę, ale w punkty takie jak nos czy szczęka. To samo dotyczy korpusu, celuj w splot słoneczny, wątrobę, czyli punkty, które z pewnością odczuje Twój przeciwnik.

5. Tak trenują mistrzowie

Na koniec daje film z udziałem Kostya Tszyu, 4-krotnego mistrza świata w wadze do 63,5kg (junior welterweight). Zobacz jak on, wykorzystuję potencjał małej zielonej kulki. (około 2 minuty filmu).


7. Podsumowanie

Trening z piłką nie jest żadną nowością i był wykorzystywany już wiele lat temu. Jeśli kogoś zainteresował ten temat zapraszam do fragmentu książki K.W Gradopołow wyd.1969, pt „BOKS”. Jest tutaj bardziej szczegółowo opisany i rozszerzony zestaw ćwiczeń.  Popraw swój czas, reakcji, szybkość, celność i timing. Bądź lepszy od innych i zaskocz swojego przeciwnika

UWAGA !

Przed przystąpieniem do ćwiczeń skonsultuj się z trenerem. Nie biorę odpowiedzialności za potencjalne urazy, np w wyniku uderzenia piłką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *