Arman Tsarukyan jest pewny swojego zwycięstwa na UFC on ESPN 38: „Po tej walce nie będą mogli nie zaakceptować walki ze mną”

Arman Tsarukyan oczekuje, że po sobotniej walce z Mateuszem Gamrotem na gali UFC on ESPN 38 jego kariera całkowicie się zmieni.

Tsarukyan (18-2 MMA, 5-1 UFC) po raz pierwszy wystąpi w walce wieczoru w oktagonie, kiedy spotka się z byłym mistrzem KSW Mateuszem Gamrotem (20-1 MMA, 3-1 UFC) w kluczowej walce w wadze lekkiej w UFC Apex w Las Vegas.

Dodatkowy blask reflektorów był czymś, na co Tsarukyan pracował od czasu przegranej z Islamem Makhachevem w swoim debiucie w organizacji w kwietniu 2019 roku. Tsarukyan wnosi do walki passę pięciu zwycięstw i powiedział, że jest przygotowany, aby zabłysnąć i ogłosić swoje przybycie jako prawdziwe zagrożenie w rywalizacji o tytuł.

„Po tej walce będzie zupełnie inaczej” – powiedział Tsarukyan podczas środowego dnia medialnego. „Wszyscy będą o mnie mówić. Po tej walce będę pretendentem”.

Tsarukyan domagał się przeciwnika z pierwszej dziesiątki po skończeniach Joela Alvareza i Christosa Giagosa, ale nie mógł dostać żadnego z tych przeciwników, których chciał. Gamrot podchodził do sprawy w ten sam sposób, chcąc pozyskać znaczące nazwisko. W związku z tym, aby utrzymać swoją aktywność, ci dwaj postanowili się zmierzyć.

Dla Tsarukyana nie stanowiło to problemu, bo powiedział, że zamierza wykorzystać walkę wieczoru, aby dać przykład Gamrotowi i pokazać, dlaczego to on powinien dostawać największe walki.

„Ta walka ma się zakończyć skończeniem” – powiedział Tsarukyan. „Zamierzam skończyć Gamrota i to będzie dobra walka. Po tej walce będę dużo mówił o mojej dywizji, o tych, którzy nie chcą ze mną walczyć. A po tej walce nie będą mogli nie zaakceptować walki ze mną.

Po tej walce powinienem być w pierwszej piątce, prawdopodobnie. Numer 6 lub numer 5. Wy musicie mi pomóc po tej walce, dużo o mnie mówicie. Pokonałem Joela Alvareza, ale mój ranking nie był zbyt wysoki. To dobry zawodnik, pokonałem go bardzo łatwo. Mam nadzieję, że po tej walce znajdę się w pierwszej piątce, bo Gamrot to dobry zawodnik. Zatrzymam go i wejdę do pierwszej piątki, a po tej walce chcę być pretendentem i chcę dostawać walki od zawodników z pierwszej piątki.”

Kursy bukmacherskie na UFC on ESPN 38 stawiają Tsarukyana w roli zdecydowanego faworyta w walce z Gamrotem. On sam uważa, że ta analiza jest trafna i zamierza to pokazać, gdy obydwaj znajdą się w klatce.

„To dobry zawodnik” – powiedział Tsarukyan. „To twardy zawodnik, ale nie jest na moim poziomie. Ja jestem na innym poziomie i chcę to pokazać w ten weekend.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.