Arlene Blencowe uważa, że większa agresja w walce doprowadzi ją do zwycięstwa nad Cris Cyborg na gali Bellator 279

Niespodzianki zdarzają się w MMA i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Arlene Blencowe, zamierza ona o tym wszystkim przypomnieć w rewanżu z Cris Cyborg na gali Bellator 279.

Julianna Peña zszokowała świat, gdy pokonała Amandę Nunes przez poddanie w drugiej rundzie ich walki w UFC. Na sobotniej gali Bellator 279, Blencowe (15-4 MMA, 8-4 BMMA) ma zamiar zapisać się na kartach historii, gdy po raz drugi zmierzy się z mistrzynią wagi piórkowej Cris Cyborg (25-2 MMA, 4-0 BMMA).

„Jeśli ktoś jest fanem MMA, to historia pokazała ostatnio, że duże wygrane są całkiem możliwe” – powiedziała Blencowe na konferencji prasowej. „Są osiągalne. Nikt nie pomyślałby, że Julianna Peña pokona Amandę Nunes. Ona też była bardzo dużym underdogiem. Zobaczcie, co zrobiła. Zaszokowała świat. Jako Australijczycy uwielbiamy być underdogami. W historii zdarzały się wielkie walki. Mam kolegów z drużyny, którzy zaszokowali świat. Tak, jestem gotowa, aby to zrobić. W 2020 roku, kiedy miałem pierwszą okazję, pozwoliłam, aby ta chwila umknęła i jestem wdzięczna, że mam drugą okazję, aby tam wejść i po prostu wykonać zadanie.”

Pierwszy raz, gdy Blencowe i Cyborg walczyły, była to dość jednostronna walka na gali Bellator 249. Cyborg zakończyła walkę przez duszenie zza pleców w drugiej rundzie. Od tamtej pory obie zawodniczki mają na koncie po 2-0. Mentalnie jest stabilna, ale Blencowe przyznaje, że fizycznie poprawiła się i dostosowała.

„Byłam zadowolona z mojej mentalności i tego jak bardzo byłam skoncentrowana w tygodniu walki,” powiedziała Blencowe. „Nawet w pierwszej rundzie nie myślałam: „Cholera, w co ja się wpakowałam?” Byłam tam po to, żeby walczyć. Czuję, że poprawiłam się technicznie. Mam teraz większe umiejętności i jestem gotowa, by wnieść do walki agresję. Myślę, że tego brakowało w ostatniej walce. Zabrakło wtedy „Wściekłych Pięści”. Była mentalnie przygotowana, ale nie była gotowa fizycznie.

Naprawdę muszę być po prostu bardziej agresywna i robić to, co robiłam z innymi przeciwniczkami. Zawsze, gdy mierzyłam się z kimś, kto był niżej ode mnie w rankingu, wychodziłam do walki i byłam agresywna, bo nie chcę, żeby moje miejsce w rankingu zostało mi odebrane. Chcę umocnić swoją pozycję numer #1 i mierzyć się z dziewczynami, które są wyżej ode mnie. Marloes Coenen, Julia Budd, teraz Cris Cyborg, (muszę) się wstrzymać i pomyśleć: „Och, muszę się z nimi zmierzyć. Bądź wściekle agresywna.”

Gala Bellator 279 odbędzie się w sobotę w Neal S. Blaisdell Center w Honolulu na Hawajach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *