Antonio Silva vs. Tyrone Spong na Eagle FC 44, Rashad Evans wraca z emerytury

mmafighting.com

Były mistrz UFC wraca do walk.

Jak poinformował wczoraj portal Yahoo Sports, Rashad Evans (19-8-1, 14-8-1 w UFC) powróci do sportowej rywalizacji walcząc na gali Eagle FC 44, która odbędzie się 28 stycznia. Rywal byłego mistrza UFC zostanie ogłoszono w najbliższych dniach.

Evans trafił do UFC poprzez wygraną w drugiej edycji show The Ultimate Fighter. W 2008r. zdobył pas wagi półciężkiej nokautując Forresta Griffina. Rashad ogłosił zakończenie zawodowej kariery w 2018r. po przegranej z Anthonym Smithem, dla Amerykanina była to piąta porażka z rzędu.

W walce wieczoru styczniowej gali dojdzie do konfrontacji w wadze ciężkiej pomiędzy Antonio Silvą (19-13 1 NC, 3-7 1 NC w UFC) i Tyronem Spongiem (2-0) o czym informowała stacja ESPN.

Silva ostatni pojedynek MMA stoczył w czerwcu, na gali Megdan Fighting 9 w Serbii Brazylijczyk został znokautowany przez Quentina Domingosa. W ostatnim czasie Antonio próbował swoich sił także w K-1 i walkach na gołe pięści, tam przegrywał odpowiednie z Rico Verhoevenem oraz Gabrielem Gonzagą.

Spong ma na koncie tylko dwie walki MMA stoczone w 2012 i 2013r. jeszcze w organizacji World Series of Fighting. Ostatnie starty zawodnik z Surinamu notował rywalizując w boksie, jest posiadaczem mistrzowskich pasów WBC i WBO Latino w wadze ciężkiej.

Organizacja Eagle FC należy do byłego mistrza wagi lekkiej UFC, Khabiba Nurmagomedova a event oznaczony numerem 44 będzie pierwszą wycieczką organizacji do USA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *