Antonio Silva vs Roy Nelson na UFC 146

(fot. sportshizle.com)

Antonio Silva w końcu doczekał się długo oczekiwanego debiutu w UFC. Antonio „Bigfoot” Silva zmierzy się z Royem „Big Country” Nelsonem na UFC 146, która odbędzie się w MGM Grand Garden w Las Vegas 26 maja. 

Silva i Nelson zmierzą się na tej samej gali na której walką wieczoru będzie pojedynek o tytuł mistrza wagi ciężkiej między Juniorem dos Santosem a Alistairem Overeem. Poza tym tego wieczoru zobaczymy także takich zawodników jak Dan Hary, Jason „Mayhem” Miller, Edson Barboza oraz Diego Brandao.

Uważany za jednego z najlepszych zawodników wagi ciężkiej, Silva (16-3) odchodzi ze Strikeforce aby zadebiutować w UFC. „Bigfoot” zaliczył oszałamiający sukces biorąc udział w turnieju wagi ciężkiej Strikeforce, pokonując w pierwszej walce Fedora Emelianenko w drugiej rundzie przez TKO. Radość nie trwała jednak zbyt długo ponieważ w drugim pojedynku przegrał przez KO w pierwszej rundzie z Danielem Cormierem.

Roy Nelson (16-7)  jest w podobnej sytuacji i ma nadzieję odrobić ostatnią porażkę jaką poniósł z rąk Fabricio Werduma. Ostatnia porażka 35-letniego zwycięzcy TUF’a jest jego trzecią porażką na cztery ostatnie pojedynki. Jedynie zwycięstwo z Mirko Cro Cop Filipovicem rozjaśnia nieco tę ponurą statystykę.

12 thoughts on “Antonio Silva vs Roy Nelson na UFC 146

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *