Antônio Rodrigo Nogueira: „To będzie jak walczenie dwa razy jednej nocy”

(foto: graciemag.com)

We wrześniu bracia Rodrigo Minotauro i Rogério Minotouro Nogueira wystąpią na jednej gali. Dokładnie chodzi o UFC 119, na którym bardziej znany z braci, Minotauro będzie miał okazję zrewanżować się po ostatniej przegranej z Frankiem Mirem, do której doszło na UFC 92. Z kolei Lil Nog, również znany jako Minotouro, zmierzy się z Ryanem Baderem, który jest solidnym zawodnikiem z imponującym rekordem 11-0.

Poniżej przekład wywiadu z Rodrigo Nogueirą ze strony graciemag.com.

Jak się czujesz przed kolejną walką z Frankiem?

Czuję, że będzie to dla mnie dobra walka. Ostatnim razem spisałem się kiepsko, ale tym razem będzie inaczej. To walka, której chciałem od dłuższego czasu i w końcu się udało.

Czy myślisz, że tym razem pójdzie Ci lepiej?

Przegrałem parę walk w mojej karierze, ale zawsze miałem możliwość rewanżu i za każdym razem pokazywałem się z lepszej strony w drugiej walce. Tym razem postaram sie zrobić to samo. Będę gotowy na wszystko.

Czy myślałeś o zmianie strategii w tej walce i używaniu więcej Jiu-Jitsu?

Trudno przewidzieć co stanie się w tego typu walce. Wszystko dlatego, że Frank to dobry zawodnik i posiada znakomitą stójkę i parter. Będę musiał się przystosować do tego podczas walki. Jeśli walka przejdzie do parteru, na pewno będę zadowolony. Jeśli potoczy się w stójce, również będę się cieszył. Będę gotowy na wszystko.

Jak tam treningi?

Zacząłem trenować w Brazylii z André Galvão, Feijão i paroma innymi chłopakami. Potem udam się do Bahia żeby trenować z Luisem Dórea i na pewno udam się do Stanów Zjednoczonych. Cigano na pewno mi pomoże, Anderson również, no i oczywiście Rogério, który pomaga mi od początku.

Jak czujesz się z faktem, iż będziecie walczyli z bratem na tej samej gali?

Będzie jak za czasów Pride, kiedy zwykliśmy walczyć w ten sam dzień. Bardzo się cieszę, że mogę przeprowadzić cały obóz treningowy wspólnie z bratem. Adrenalina będzie buzowała, to będzie jak walczenie dwa razy jednej nocy. Naprawdę się ucieszyłem kiedy dowiedziałem się, że będziemy walczyć tej samej nocy. Myślałem, że to raczej niemożliwe, ale najwyraźniej ludzie z UFC zauważyli, że walczenie dwóch braci jednej nocy może być bardzo ciekawe. Na pewno damy z siebie wszystko.

Czego spodziewasz się po walce Rogério z Ryanem Baderem, fighterem, którego dobrze znasz?

Trenowałem go przez trzy miesiące w The Ultimate Fighter i zdołał wygrać. Lubię go, potrafi przyłożyć, ale czuję, że Rogério ma więcej doświadczenia i ma lepszy parter i stójkę. Jeśli chodzi o zapasy, to Ryan jest na pewno lepszy, ale Rogério jest teraz w szczycie formy i chce utorować sobie drogę po tytuł.

6 thoughts on “Antônio Rodrigo Nogueira: „To będzie jak walczenie dwa razy jednej nocy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *