Antonio Rodrigo Nogueira opowiada o swoich 22 operacjach: „Jestem cały połamany”

Antonio Rodrigo Nogueira

Antonio Rodrigo Nogueira był jednym z najtwardszych zawodników walczących na ringu i w klatce, ale te wielkie pojedynki odcisnęły swoje piętno na jego organizmie i zdrowiu.

„Big Nog” nie miał lekkiego życia oraz kariery w MMA. Począwszy od wypadku z ciężarówką jako dziecko, po walkę z Bobem Sappem aż do złamania ramienia w starciu z Frankiem Mirem, legenda MMA zbierała kolejne kontuzje i operacje.

Podczas konferencji 2015 Rio Sports & Health w Rio de Janeiro, Nogueira opowiedział jak źle miały się sprawy i wymienił aż 22 operacje, które przeszedł.

– Przeszedłem w sumie 22 operacje, jestem cały połamany. Swoją operacyjną karierę rozpocząłem wcześnie bo już w wieku 11 lat, kiedy zostałem potrącony przez ciężarówkę. Mimo wszystko ostatnie pięć lat były jeszcze trudniejsze. W tym czasie miałem osiem operacji. Mam 16 metalowych śrub w prawym ramieniu od łokcia do ramienia. Odczuwam duży ból podczas zmian pogody i temperatury oraz podczas obozów treningowych. Miałem operowane także lewe ramie oraz obydwa biodra. Te cztery operacje były kluczem do podjęcia decyzji o przejściu na emeryturę.

Nogueira (34-10-1, 1 NC, 5-6 UFC) przez okres swojej 16-letniej kariery zdobył tytuł wagi ciężkiej PRIDE FC oraz tymczasowy tytuł wagi ciężkiej UFC. Swoją ostatnią walkę stoczył na UFC 190 przegrywając przez decyzję ze Stefanem Struve.

7 thoughts on “Antonio Rodrigo Nogueira opowiada o swoich 22 operacjach: „Jestem cały połamany”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *