Anthony Smith szybko i brutalnie rozprawił się z Ryanem Spannem na UFC Fight Night 192 i rzucił wyzwanie Aleksandarowi Rakicowi

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Anthony Smith po raz kolejny znakomicie się zaprezentował, kończąc Ryana Spanna przed czasem w walce wieczoru gali UFC Fight Night 192.

Anthony Smith (36-16 MMA, 11-6 UFC) uderzeniami i grapplingiem przewyższał Ryana Spanna (19-7 MMA, 5-2 UFC) w tym kluczowym dla siebie pojedynku. Smith wielokrotnie mocno trafił Spanna a następnie poddał go duszeniem zza pleców w pierwszej rundzie.

Obydwaj zawodnicy agresywnie rozpoczęli pojedynek. Smith wyprowadził mocne kopnięcia na nogi, które były skuteczne w jego poprzedniej walce z Jimmym Crute’em, a Spann starał się kontrować mocnymi ciosami. Wdali się w kilka dzikich wymian, a w samym środku chaosu Smith celnie trafił i posadził Spanna na deskach. Zajął pozycję z góry i starał się zakończyć walkę, ale Spann zachował spokój i unikał kolejnych ciosów. Po zamianie pozycji w parterze, Smith spróbował poddania dźwignią na łokieć, ale Spann uwolnił się.

Kiedy jednak wrócili do stójki, Smith ponownie z impetem atakował przeciwnika. Jego lewy sierpowy raz po raz kąsał Spanna i zachwiał nim. Spann przeszedł na tryb przetrwania i próbował obaleń, ale to pozwoliło Smithowi na zdobycie pleców. Smith wsunął przedramię pod gardę rywala i zmusił Spanna do odklepania duszenia zza pleców.

Anthony Smith pokonał Ryana Spanna przez poddanie (duszenie zza pleców) 3:47, runda 1

Po poddaniu, Smith zaczął krzyczeć do Spanna, żeby okazał mu należny szacunek. Sytuacja przybrała taki obrót, że zawodnicy musieli zostać rozdzieleni, ale ostatecznie obydwaj zawodnicy zdołali opanować emocje i na koniec uścisnęli sobie dłonie.

Po walce, Smith powtórzył swoje przedwalkowe komentarze, że chce rewanżu z Aleksandrem Rakicem.

„Chcę Aleksandra Rakica. On po prostu siedzi w miejscu. On nie dostanie walki o tytuł. Albo dostanę tę walkę, albo go pominę.”

Rakic szybko odpowiedział na wyzwanie i stwierdził, że będzie gotowy na walkę w grudniu”

„Wesołych Świąt dla mnie” – odpowiedział Smith.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *