Anthony Perosh kończy zawodową karierę

Getty Images / UFC
Getty Images / UFC

The Hippo ogłosił oficjalne zakończenie sportowej kariery.

W dniu wczorajszym Anthony Perosh (15-10, 5-7 w UFC) za pośrednictwem swojej strony i mediów społecznościowych ogłosił zakończenie kariery.

Odchodzę z walk w MMA. Miałem wspaniałą karierę w MMA sięgającą 12 lat, 25 walk, 15 wygranych – w tym 5 wygranych w UFC wszystkie przed czasem i 3 przez duszenia zza pleców. Zawsze wychodziłem po wygraną przed czasem i jestem dumny z tego co osiągnąłem w swojej karierze.

Mam 43 lata (młody!) i powiedziałem sobie, że odejdę jeśli nie będę mógł nadążyć z treningami, nie będę tego więcej chciał lub jeśli przegram więcej walk niż wygram. Ostatnie obozy przygotowawcze były dla mnie ciężkie fizycznie i mentalnie. Nie wygrałem i po mojej ostatniej walce wiedziałem, że mam dość. Kończę z rekordem w UFC 5 wygranych i 4 porażek w kategorii półciężkiej.

Teraz Perosh planuje zająć się swoimi klubami.

Następnym celem jest skupienie się na moich dwóch klubach MMA z 650 osobami. Jestem bardzo dumny ze wszystkich moich uczniów i nie mogę się doczekać aż poświęcę im cały mój czas i zobaczę jak stają się lepsi i odnoszą sukcesy. Mam nadzieję, że wrócę do UFC, ale tym razem idąc za moimi podopiecznymi jako trener i narożnik.

Anthony pierwszą przygodę z UFC zaliczył w 2006r., ale po porażkach z Jeffem Monsonem i Christianem Wellischem pożegnał się z organizacją. Wrócił do niej w 2010r. walką z Mirko Filipoviciem (przegraną przez TKO). Później Hippo zszedł do kategorii półciężkiej, w której stoczył 9 walk pokonując m.in. Cyrille’a Diabate oraz Vinny’ego Magalhaesa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *