Anthony Joshua odpowiedział na propozycję walki bokserskiej Stipe Miocica

Richard Heathcote/Getty Images / Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Sukces Conora McGregora w zorganizowaniu pojedynku bokserskiego z Floydem Mayweatherem skłonił kilku innych zawodników UFC do poszukania swojej szansy na takie walki.

Jednym z takich zawodników jest mistrz wagi ciężkiej UFC Stipe Miocic, który mówił od pewnego czasu o pojedynku z mistrzem wagi ciężkiej federacji IBF, WBA i IBO i mistrzem olimpijskim Anthonym Joshua.

— Jeżeli dojdzie do skutku walka Mayweather vs McGregor, pojedynek między mną i Joshuą byłby znakomitą walką. Uważam, że zaskoczyłbym wielu ludzi i myślę, że byłaby to niesamowita walka… zróbmy to! On jest świetnym gościem, jest twardy i został mistrzem nie bez powodu. Myślę, że dałbym mu walkę o duże pieniądze.

— Dużo trenowałem boksu i miałem trochę walk w boksie, a pracując jeszcze nad nim byłoby jeszcze lepiej. On jest twardym gościem, jest najlepszy na świecie, ale ja też jestem całkiem mocny.

Tak mówił Miocic w maju o potencjalnej walce z Joshuą, a w rozmowie z The Fight Society powiedział, że w tym starciu czułby się całkiem pewny siebie.

— Zdobyłem Golden Gloves (Złote Rękawice – jeden z najważniejszych amerykańskich turniejów bokserskich) i inne tytuły w boksie. Ja po prostu uwielbiam walczyć. Myślę, że byłaby to świetna walka, którą ludzie chcieliby zobaczyć.

— Wyszedłbym do niej i dał z siebie wszystko. Słuchaj, mam obok siebie najlepszych trenerów na świecie i na pewno byłbym gotowy na tę walkę.

Stipe Miocic ma za sobą dwie udane obrony mistrzowskiego pasa, ale Anthony Joshua nie jest najwyraźniej pod wrażeniem jego osiągnięć. Dziennikarz sportowy Mike Bohn umieścił na swoim Twitterze zdjęcie wpisu Miocica o tym, że chce stoczyć walkę bokserską z mistrzem oraz odpowiedź Anthony’ego Joshua. Odpowiedź krótką i prawdopodobnie zamykającą ten rozdział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *