Anthony Johnson vs. Glover Teixeira i Donald Cerrone vs. Rick Story na UFC 202

sherdog.com
sherdog.com

Dwa ciekawe starcia w karcie sierpniowej gali.

W co-main evencie gali UFC 202, Anthony Johnson (21-5, 12-5 w UFC, #2 w rankingu UFC) w limicie wagi półciężkiej podejmie Glovera Teixeirę (25-4, 8-2 w UFC, #3 w rankingu UFC). Z kolei w wadze półśredniej Donald Cerrone (30-7 1 NC, 17-4 w UFC#14 w rankingu UFC) zawalczy z Rickiem Storym (19-8, 12-6 w UFC, #9 w rankingu UFC).

Rumble miał walczyć z Brazylijczykiem na UFC on FOX 20 jednak z jakiegoś powodu wycofał się z walki. Obecnie Anthony jest na fali dwóch kolejnych zwycięstw po pokonaniu Jimiego Manuwy i Ryana Badera, wcześniej Johnson przegrał walkę z Danielem Cormierem, której stawką było mistrzostwo kategorii półciężkiej.

Teixeira od czasu porażek poniesionych z rąk Jona Jonesa i Phila Davisa odnotował trzy zwycięstwa pokonując kolejno Ovince’a Saint Preuxa, Patricka Cumminsa oraz Rashada Evansa.

Kowboj po przegranej walce o mistrzostwo wagi lekkiej przeniósł się do dywizji -77kg. W kategorii półśredniej stoczył dwie walki, najpierw szybko poddał Alexa Oliveirę a później znokautował Patricka Cote.

Story w ciągu ostatnich dwóch lat walczył tylko raz, podczas UFC Fight Night 88 Amerykanin wypunktował Tareca Saffiedine. Wcześniej Rick pokonał Leonardo Mafrę i Gunnara Nelsona.

Gala UFC 202 odbędzie się 20 sierpnia w Las Vegas, w walce wieczoru Nate Diaz po raz drugi zawalczy z Conorem McGregorem.

2 thoughts on “Anthony Johnson vs. Glover Teixeira i Donald Cerrone vs. Rick Story na UFC 202

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *